Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68832.77
1.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3869.6
0.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.32
1.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japonya’nın Dev Fon Yöneticisi, Blok Zinciri Ödeme Ağı Projesine Son Veriyor!

Şirket, yavaş iş büyümesini gerekçe göstererek blok zinciri ödeme ağı projesini kapatıyor.

Clock
Paylaş
Japonya’nın Dev Fon Yöneticisi, Blok Zinciri Ödeme Ağı Projesine Son Veriyor!

Dev Japon şirketi Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), yavaş iş büyümesini gerekçe göstererek blok zinciri ödeme ağı projesini kapatıyor.

Yakın zaman önce yapılan bir duyuruya göre, Japonya’nın en büyük bankası MUFG, Küresel Açık Ağ Japonya (GO-NET Japonya) blok zinciri ödeme ağını askıya alma çalışmalarına başladığını belirtti.

728×90 muhabbit - Japonya'nın Dev Fon Yöneticisi, Blok Zinciri Ödeme Ağı Projesine Son Veriyor!300x250 muhabbit - Japonya'nın Dev Fon Yöneticisi, Blok Zinciri Ödeme Ağı Projesine Son Veriyor!

MUFG ve ABD merkezli bulut hizmeti şirketi Akamai Technologies, 2019 yılında GO-NET’in bir yan kuruluşu olarak GO-NET Japonya’yı kurdu.

O dönemler; blok zinciri ödeme sistemi, Nesnelerin İnterneti (IoT) ile saniyede bir milyon işlem sağlayacak şekilde tasarlandı.

Aradan geçen üç yılın ardından MUFG, bir sonraki adımın hem GO-NET’i hem de blok zinciri ağını kapatmadan önce ilgili tüm paydaşlarla koordine hareket etmek olacağını söylüyor.

Mitsubishi UFJ Financial Group 1 - Japonya'nın Dev Fon Yöneticisi, Blok Zinciri Ödeme Ağı Projesine Son Veriyor!

Beklenen Verim Alınamadı

Blok zinciri ödeme sistemi planlarından vazgeçme nedeninin ayrıntılarına değinen MUFG, yavaş büyüme ve COVID-19 salgını da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin, bu kararı almada etkili olduğunu belirtti.

Bir başka neden olarak ise MUFG, GO-NET Japonya’nın işi ölçeklendirmek için gereken gerekli ağ etkisini elde edemediğini de belirtti. 

Bu sebeplerden dolayı da bankacılık devi, projenin makul bir zaman diliminde somut ticari başarı elde edemeyeceği sonucuna vardığını açıkladı.

GO-NET sisteminin kapatılmasının planlanmasına rağmen MUFG, gelişmekte olan finans ortamındaki diğer girişimleri sürdürmeye devam edeceğini belirtti. 

Buna örnek olarak ise banka, Japonya’da bir kripto para borsası başlatmak için geçen yıl Coinbase ile ortaklık kurmasını gösterdi.

Ayrıca MUFG, Japon yenine sabitlenmiş stablecoin planlarına ek olarak, Japonya Merkez Bankası’nın merkez bankası dijital para birimi (CBDC) test çalışmalarının da yürütülmesine yardımcı olan bankalardan biri olarak biliniyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar