Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68882.08
1.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3868.95
1.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.34
1.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Joe Biden Kripto Paralardan Vergi Alınmasını Sağlayacak Tasarıyı İmzaladı!

Geçtiğimiz haftalarda Temsilciler Meclisi’nde 228 kabul oyuyla geçen tasarı, bu hafta Joe Biden’ın imzasını aldı ve resmi olarak yasalaştırıldı.

Clock
Paylaş
Joe Biden Kripto Paralardan Vergi Alınmasını Sağlayacak Tasarıyı İmzaladı!

Çiçeği burnunda ABD Başkanı Joe Biden, içinde kripto paraların vergilendirilmesinin de dahil olduğu trilyon dolarlık altyapı tasarısını imzaladı.

Geçtiğimiz haftalarda Temsilciler Meclisi’nde 228 kabul oyuyla geçen tasarı, bu hafta Joe Biden’ın imzasını aldı ve resmi olarak yasalaştırıldı.

728×90 muhabbit - Joe Biden Kripto Paralardan Vergi Alınmasını Sağlayacak Tasarıyı İmzaladı!300x250 muhabbit - Joe Biden Kripto Paralardan Vergi Alınmasını Sağlayacak Tasarıyı İmzaladı!

Tahmin edebileceğiniz gibi tasarı, özellikle kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden eleştiri aldı. Sektör oyuncuları, bu yasa tasarısının onaylanmaması adına bir dizi kampanyalar başlatmıştı.

10.000 $’ı aşan Dijital Varlık İşlemleri IRS’e Bildirilecek!

Söz konusu tasarıda, ileriye dönük olarak 10.000 $‘ı aşan dijital varlık işlemlerinin IRS’e bildirilmesini zorunlu kılıyor.

Bununla birlikte yasa dolayısıyla harcanacak 1.2 trilyon $’ın 28 milyar $’lık kısmı, kripto para işlemlerinden alınacak olan vergiler ile finanse edilecek.

Elde ettiğimiz bilgilere göre bu yasa sadece kripto para borsalarını değil, ayrıca madencileri de kapsamakta. Fakat Senatör Cynthia Lummis’in açıklamalarına göre “Blockchain teknolojisi ve cüzdan geliştiriciler” bu yasa tasarısından muaf olacak.

Senatör, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Yeniliklere engel değil, öncü olmamız gerekiyor. Eğer bu teknolojiyi geliştiren kişilere engel olmaya çalışırsak, gelişime de engel olmuş oluruz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Joe Biden, açık bir şekilde stablecoin sağlayıcılarını düzenlemek istediğini belirtmişti.

Sizce ABD’de kripto paraların vergilendirilmesi ne anlama geliyor?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar