Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65035.72
1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3138.79
3.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36
3.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.8
1.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Joe Biden Yönetimi, Kripto Para İle Vergi Kaçıranları Hedefine Aldı!

Yönetim, finansal kuruluşlardan, hesap giriş ve çıkışlarını raporlamasını isteyecek.

Clock
Paylaş
Joe Biden Yönetimi, Kripto Para İle Vergi Kaçıranları Hedefine Aldı!

Biden yönetimi, vergi kaçakçılığına karşı daha geniş bir baskıya yardımcı olmak için ABD’de aktif olan yabancı kripto para birimi yatırımcıları hakkında veri toplanmasını talep etti.

728×90 muhabbit - Joe Biden Yönetimi, Kripto Para İle Vergi Kaçıranları Hedefine Aldı!300x250 muhabbit - Joe Biden Yönetimi, Kripto Para İle Vergi Kaçıranları Hedefine Aldı!

Hatırlanacağı üzere Hazine Bakanlığı, geçtiğimiz hafta yayımladığı bir bildiride, borsalar ve barındırılan cüzdan sağlayıcıları gibi kripto para birimi komisyoncuları için, kendileriyle dolaylı olarak hesapları olan yabancı kişiler hakkında IRS’ye bilgi sağlama zorunluluğu olması önerisinde bulunmuştu.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan, daha önce IRS’de ve Capitol Hill’de Demokrat vergi danışmanı olarak çalışan vergi avukatı Jorge Castro, şu ifadelere yer verdi:

“Hazine şu anda yabancı yatırımcıların kör nokta olduğunu açıkça hissediyor. 

Hazine tarafından önerilen teklif, bazı pasif kuruluşlara ve bunların önemli yabancı sahiplerine hitap ediyor.”

Ülkeler Birlikte Çalışıyor

ABD yönetiminin vergi gelirleri hakkında istemiş olduğu bilgileri yabancı hükûmetler ile paylaşmayı amaçlıyor. Bunun karşılığında ise denizaşırı borsaları ve cüzdan sağlayıcıları kullanarak kripto para varlıklarını gizleyen ve ABD vergi yükümlülüklerinden kaçan herhangi bir ABD vatandaşı hakkında bilgi alabilmeyi umuyor.

IRS’nin Suç Soruşturma bölümü halihazırda, kripto para birimi kullananlar da dahil olmak üzere küresel vergi kaçakçılığını takip etmek için Avustralya, Kanada, İngiltere ve Hollanda gibi diğer ülkelerdeki kurumlarla zaten çalışıyor. Yönetim bu bilgi ağını daha da genişletmek istiyor.

Yönetim tarafından sunulan bu teklif Kongre yasasını gerektiriyor. Ayrıca bu teklifin Başkan Joe Biden yönetiminin trilyonlarca dolarlık önerilen uzun vadeli harcama programlarının ödenmesine yardımcı olmak için vergi uygulamasını güçlendirme kampanyasının bir parçası olarak görülüyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar