Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67290.7
0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3470.24
-0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.97
2.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.3
-0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan: 2022 Yılı Kripto Paraların, Özellikle de DeFi’ın Yılı Olabilir!

Banka, DeFi alanına ait beklentisini farklı bir şekilde dile getirdi.

Clock
Paylaş
JPMorgan: 2022 Yılı Kripto Paraların, Özellikle de DeFi’ın Yılı Olabilir!

Küresel yatırım bankası JPMorgan, kısa süre önce yayımladığı bir raporda, kripto para piyasasında son zamanların gündem konusu olan bazı alanlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Piyasa hakkında genel görünüm başlığı ile yayımlanan rapor, merkezi olmayan finans (DeFi), değiştirilemeyen tokenlar (NFT) ve Ethereum yükseltmeleri gibi konuları içeriyor. Raporda, kripto para piyasalarının finansal hizmetlerle giderek daha bağlantılı hale geldiği belirtiliyor. Bankanın kıdemli analisti Kenneth Worthington tarafından kaleme alınan önemli konuların başında Web3.0 ve NFT tokenizasyonunun daha fazla kullanılması yer alıyor.

728×90 muhabbit - JPMorgan: 2022 Yılı Kripto Paraların, Özellikle de DeFi'ın Yılı Olabilir!300x250 muhabbit - JPMorgan: 2022 Yılı Kripto Paraların, Özellikle de DeFi'ın Yılı Olabilir!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bu konuda detaylı açıklama yapan analist, bu gibi uygulamaların daha yolun başında olduğunu ve 2022 yılının genelinde detaylı olarak incelenmesi gerektiğini belirtti. Piyasanın daha rekabetçi hale geldiğini söyleyen analist, sektörün her geçen gün umut vadettiğini belirtiyor.

“2021 yılı DeFi için fiyasko yaratsa da, 2022 ve sonrasında hala güçlü bir potansiyele sahip olacağı kesin.”

Analist ayrıca, Layer-1’in ölçeklenmesi ve Layer-2’nin tanıtılması ile blockchain teknolojisinin gelişiminin devam edeceğini dile getiriyor. Önde gelen blockchain projesi Ethereum’un yükseltmelerinin ise, işlemleri daha da hızlandıracağını ve enerji tüketimini önemli ölçüde azaltabileceğini belirtiyor.

“Kripto para piyasası için kullanım durumları büyümeye devam edecek. Ayrıca daha fazla ve farklı kullanım durumlarına sahip yeni projeler ve kripto paralar ortaya çıkacak.”

Kripto para aracı kurumları hakkında da açıklama yapan JPMorgan analistleri, kripto paralara bağlı projeler ve borsaların önemli bir faktör olduğunu belirtiyor. Bunun yanında, sektörde özellikle kripto para satın almak ve satmak için lider bir borsa olarak tanımladıkları Coinbase’i ise, piyasasının büyümesinin önde gelen doğrudan yararlanıcısı olarak gördüklerini belirtiyorlar.

Baş analistlerden Worthington ayrıca, 2022 yılının çeşitli zincirlerin daha fazla birlikte çalışabilirliğini sağlayacağı ve finansal tokenleştirmenin yılı olabileceğini söyledi. 

“2022 yılı, kripto para piyasalarının giderek finansal hizmetlerle daha alakalı olduğu yıl olacak.”

Her ne kadar kripto para piyasası ile ilgili olumlu beklentilere yer verilse bile banka tarafından yakın zaman önce yayımlanan farklı bir raporda, Ethereum’un ölçekleme sorunları nedeniyle kesin hakimiyetini kaybedebileceğinden bahsedilmişti. Bunun yanında, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ise, kripto para birimi konusundaki şüpheci yaklaşımına devam ediyor. Kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskli olabileceğini sık sık hatırlatan Dimon, bunların hiçbir içsel değeri olmadığını söylüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar