Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51189.76
-2.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2914.48
-1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.99
-5.57%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $368.5
3.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan Analistleri Bitcoin’de sınırlı bir düşüş bekliyor

Clock
Paylaş
JPMorgan Analistleri Bitcoin’de sınırlı bir düşüş bekliyor

ABD’li bankacılık devi JPMorgan’ın analistleri, Grayscale Bitcoin Trust‘da (GBTC) yeterince kâr toplandığı için Bitcoin fiyatında sınırlı bir düşüş bekliyor. Ayrıca analistler, GBTC için işlem ücretleri düşürülmediği takdirde fondan yine büyük çıkışlar olabileceği konusunda uyarıyor.

Binance BannerBinance Banner

Analistlere göre, yatırımcılar Grayscale Bitcoin Trust’da (GBTC) büyük ölçüde kâr elde etti. Artık Bitcoin (BTC) fiyatıında aşağı yönlü baskı azaldı.

Grayscale’e ait GBTC fonu iki hafta önce spot Bitcoin ETF fonuna geçti. O zamandan itibaren fondan yaklaşık 4,3 milyar dolarlık çıkış oldu. JPMorgan, fondan yaklaşık 3 milyar dolar çıkış olacağını önceden tahmin etmişti. Ancak 4,3 milyar dolar, tahminlerin üzerinde bir rakam. JPMorgan analistleri bu nedenle GBTC’nin kâr alımının büyük oranda gerçekleştiğini bildirdiler.

GBTC fonundan çıkışlar, Bitcoin fiyatını etkiledi

Bitcoin fiyatı, ABD’de SEC tarasından spot Bitcoin ETF’lerinin onay almasından sonra iki hafta içinde yüzde 20’nin üzerinde düştü.

The Block‘un haberine göre; JPMorgan analistleri, GBTC fon yatırımcılarının kazançlarını nakde çevirdiğini, bunun da Bitcoin fiyatını düşürdüğünü söyledi. Analistlere göre en kötüsü artık geride kaldı. Ancak, GBTC’nin %1,5’lik yüksek işlem ücretinin düşürülmemesi halinde, fondan sermaye çıkışlarının devam edeceğini söylediler.

“Grayscale’in spot Bitcoin ETF’inin iki rakibi var: Şimdiye kadar sırasıyla 1,9 milyar dolar ve 1,8 milyar dolarlık giriş çeken Blackrock ve Fidelity. Her ikisinin de işlem ücretleri 150 baz puana kıyasla yalnızca 25 baz puan ve GBTC’ye oranla çok daha düşük.”

JPMorgan Analistleri
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar