Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66547.56
0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3615.01
1.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.05
0.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.7
0.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan, Blok Zinciri Kullanarak İlk DeFi Transferini Gerçekleştirdi!

JPMorgan, DeFi’da ilk işlemini gerçekleştirdi!

Clock
Paylaş
JPMorgan, Blok Zinciri Kullanarak İlk DeFi Transferini Gerçekleştirdi!

Bankacılık devi JPMorgan Chase & Co, halka açık bir blok zincirinde ilk ticaret işlemini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Banka, Singapur Merkez Bankası pilot programı kapsamında merkeziyetsiz finansın (DeFi) kullanımını araştırmak amacıyla tokenize edilmiş 100.000 Singapur dolarını (71.000 ABD dolar) Japonya’nın SBI Dijital Varlık Holdingleri aracılığıyla tokenize edilmiş yen ile takas etti. DBS Bank Ltd., Standard Chartered Plc ve HSBC Holdings Plc de ayrıca pilot programın bir parçası.

728×90 muhabbit - JPMorgan, Blok Zinciri Kullanarak İlk DeFi Transferini Gerçekleştirdi!300x250 muhabbit - JPMorgan, Blok Zinciri Kullanarak İlk DeFi Transferini Gerçekleştirdi!

İşlemler, doğrudan kripto para ticareti olmasa da kripto para şirketleri tarafından geliştirilen altyapıyı kullandı. Banka, işlemler için Ethereum işlemlerini daha ucuz hale getiren Polygon blok zincirindeki DeFi borç verme platformu olan Aave‘i tercih etti.

İlginizi çekebilir: Aave Nedir? Nasıl Kullanılır?

JPMorgan’da Blockchain Lansmanı ve Onyx Dijital Varlıkları Başkanı Tyrone Lobban, yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

“Bugün halka açık ağlarda swap (takas) işlemlerinin gerçekleştiğini gösteren ilk adımı attık. Gelecek bu önemli anı ölçeklendirmeye yönelik çalışıyor.”

JPMorgan dışındaki kurumlar da yeni blok zinciri ağları arıyor!

Wall Street kurumları, sabit getirili bir tür kısa vadeli borçlanma ve sınır ötesi işlemler için blok zinciri kullanımını araştırıyor. Ancak, New York merkezli JPMorgan da dahil olmak üzere bankalar, kullanıcıların katılma izni almasını gerektiren özel blok zincirlerine dayanıyor.

Halka açık blok zincirleri ise, isteyen herkesin altyapıya erişmesine izin veriyor. Bu zincirler likidite gibi zorlukları ortadan kaldırabiliyor. Aave Arc gibi platformlar, mevzuatlara uymak için müşterinizi tanıyın (KYC) doğrulaması sonrasında likidite havuzları sağlıyor.

JPMorgan bankasının ilerleyen zamanlarda diğer ağları da kullanarak keşfedeceğini açıklayan Lobban, ayrıca röportajında şunları söyledi:

“Halka açık alanda neler olduğunu açıkça görebiliyoruz. Ayrıca, inovasyonun sadece finansal işlemlerde yeni yollar oluşturmadığını, yeni tip ürünler de oluşturduğunu görüyoruz.”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar