Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65837.48
-0.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3386.98
-2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.87
-3.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580
-0.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

JPMorgan: “Mt. Gox Alacaklıları Bitcoin Satışı İçin Hazırlanıyor”

Clock
Paylaş
JPMorgan: “Mt. Gox Alacaklıları Bitcoin Satışı İçin Hazırlanıyor”

JPMorgan, Mt. Gox alacaklılarının Bitcoin’lerin bir kısmını gelecek ay satma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Bu durumun başlangıçta kripto piyasaları üzerinde baskı yaratabileceği öngörülüyor. Ancak JPMorgan analistleri, Ağustos ayından itibaren FTX’in yapacağı nakit ödemelerinin yeniden yatırımlara dönüşebileceğini belirterek bir toparlanma bekliyorlar.

728×90 muhabbit - JPMorgan: "Mt. Gox Alacaklıları Bitcoin Satışı İçin Hazırlanıyor"300x250 muhabbit - JPMorgan: "Mt. Gox Alacaklıları Bitcoin Satışı İçin Hazırlanıyor"

JPMorgan’dan açıklama geldi!

JPMorgan‘ın analistleri tarafından yapılan açıklamalara göre Mt. Gox’un bu bitcoin ödemeleriyle ilgili olarak, Temmuz ayından itibaren alacaklıların büyük ölçüde satış yapmalarının beklendiği ifade ediliyor. Bu durumun kısa vadede kripto para piyasaları üzerinde satış baskısı oluşturabileceği ancak Ağustos ayıyla birlikte fiyatların toparlanabileceği öngörülüyor.

Son dönemde Gemini Earn ürününün alacaklıları tarafından elde edilen dijital varlıkların bir kısmının likide edilmiş olabileceği belirtiliyor. JPMorgan analistlerine göre bu süreçte özellikle perakende müşterilerin, varlıklarını kısmen realize etmiş olabilecekleri düşünülüyor. Bitcoin fiyatlarının 29 Mayıs’tan bu yana olumsuz bir seyir izlediğine dikkat çekilerek bu dönemde perakende yatırımcıların, kurumsal yatırımcılara kıyasla daha fazla kripto varlıklarını satışa çıkardığı ifade ediliyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar