Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66431.88
-0.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3518.24
-2.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.53
-4.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.7
-0.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

JPMorgan: Yatırım Portföyünüzün Yüzde 1’ini Bitcoin’e Ayırın!

JP Morgan stratejistleri yatırımcıların portföylerine Bitcoin eklemelerini önerdi.

Clock
Paylaş
JPMorgan: Yatırım Portföyünüzün Yüzde 1’ini Bitcoin’e Ayırın!

Bitcoin, ideal bir dijital değer deposu olarak giderek daha fazla tanınır hale geldiği için daha fazla yatırımcı tarafından yatırım almaya devam ediyor. Bu kapsamda da dev şirketler kendilerinin yatırım yapmasının yanında yatırımcılarının da Bitcoin sahibi olmaları gerektiği konusunda açıklamalar yapmaya başladı.

728×90 muhabbit - JPMorgan: Yatırım Portföyünüzün Yüzde 1’ini Bitcoin’e Ayırın!300x250 muhabbit - JPMorgan: Yatırım Portföyünüzün Yüzde 1’ini Bitcoin’e Ayırın!

Bloomberg tarafından 25 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan bir rapora göre, JP Morgan Küresel Araştırma Başkanı Joyce Chang, müşterilere gönderdiği bir notta kripto para birimlerinden bahsetti. JPMorgan’daki strateji uzmanı hisse senetleri, tahviller ve emtialar gibi geleneksel varlık sınıflarının dalgalanmalarına karşı korunmanın bir yolu olarak yatırımcıların portföylerinin % 1’ini Bitcoin’e ayırmalarını önererek şu açıklamayı yaptı:

“Çok varlıklı bir portföyde, yatırımcılar, portföyün genel riske göre ayarlanmış getirilerinde herhangi bir verimlilik kazancı elde etmek için Bitcoin gibi kripto para birimlerine  % 1 oranda yatırım yapabilirler.”

Geçen yıldan itibaren yükseliş ivmesi yakalayan Bitcoin’e Michael Saylor başta olmak üzere Elon Musk gibi devler yatırımlarını açıkladılar. Hatta yakın zaman önce, Tesla‘nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması, kripto para biriminin 58.000 dolar gibi yeni zirvelere ulaşmasına yol açtı.

Joyce Chang ve Amy Ho da dahil olmak üzere JPMorgan stratejistleri yatırımcıların portföyünde Bitcoin’e % 1’lik bir yer ayırmasını önermişken, Fidelity Digital Assets uzmanları daha önce BTC’nin kişinin yatırım portföyünün % 5’ini oluşturması gerektiğini önermişti.

Fidelity Digital Assets, Bitcoin’in hareketinin, kripto para birimleri, hisse senetleri ve altın gibi diğer varlıkların hareketlerinden etkilenmediğinden, yatırımcıların portföyünün Bitcoin’e % 5’lik bir yatırımı düşünmelerini önermişti. 

Fidelity’de Araştırma Direktörü Ria Bhutoria’nı konu ile ilgili şu açıklmasını hatırlayalım:

“Bitcoin, temelde diğer varlıkların önümüzdeki aylarda ve yıllarda karşılaşacağı uzun süreli ekonomik dalgalanmalara daha az maruz kalıyor. Çok yönlü anlatımları ve kalıcı perakendenin ve artan kurumsal duyarlılığın etkisiyle birleştiğinde, bir yatırımcının portföy araç setine potansiyel olarak yararlı bir katkı olabilir.”

Tradingview’den alınan verilere göre, Bitcoin şu anda 45.800 dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saat içinde %10’a yakın değer kaybeden Bitcoin’in fiyat hareketinin ne yönlü olacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.  

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar