Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66518.01
4.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489
2.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.12
3.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588
3.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan: Yüzde 50 şansla sırada spot Ethereum ETF onayı var

Clock
Paylaş
JPMorgan: Yüzde 50 şansla sırada spot Ethereum ETF onayı var

SEC tarafından yakın zamanda onaylanan spot Bitcoin ETF’lerinin ardından, gözler şimdi de spot Ethereum ETF’lerin potansiyel onayına çevrildi.

Ancak JP Morgan analistleri, SEC’nin spot Ethereum ETF’lerini onaylaması konusunda pek olumlu düşünmüyor. Bunun nedenini düzenleyici ve hukuki konularda yaşanması muhtemel baskılara dayandırıyorlar. Ayrıca analistler, Ethereum ETF’lerin potansiyel onayının yüzde 50’den yüksek olmayacağını tahmin ediyorlar.

728×90 muhabbit - JPMorgan: Yüzde 50 şansla sırada spot Ethereum ETF onayı var300x250 muhabbit - JPMorgan: Yüzde 50 şansla sırada spot Ethereum ETF onayı var

“Argümanları anlasak da, SEC’nin mayıs ayına kadar Ether’i bir emtia olarak sınıflandıracağından şüpheliyiz”

JP Morgan analistleri

SEC yakın zamanda Fidelity’nin spot Ethereum ETF’ine ilişkin kararını 5 Mart 2024’e erteledi. Ancak SEC’nin spot Ethereum ETF başvuruları için son kararının ocak ayı sonu ile ağustos ayı arasında vermesi bekleniyor.

Ether’in (ETH) bir emtia olarak tamamen kabul edildiği vadeli Ethereum ETF’lerinin Ocak 2024’te onaylanması da ayrı bir beklenti yaratıyor. JP Morgan analistleri yine de, SEC’nin Ethereum sınıflandırmasının (emtia ya da menkul kıymet) spot Ethereum ETF onayı için çok önemli olduğunu söylüyor.

Grayscale, SEC’nin kararını etkiler mi?

Grayscale’in spot Ethereum ETF başvurusu için son tarih olan 25 Ocakta, bu konuda daha fazla netlik sağlanması bekleniyor. Daha önce bilindiği gibi Bitcoin ETF’i reddedildiği için SEC’ye hukuki savaş açan Grayscale, şimdi de spot Ethereum ETF’i için onay istiyor. Ancak SEC Başkanı Gary Gensler’ın spot Bitcoin ETF’ler onaylandıktan sonra bile Bitcoin’i ne onayladığını ne de desteklediğini belirten kamu açıklaması biraz kafa karıştırıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar