Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64323.81
0.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3087.32
0.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.92
8.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.5
2.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kanada 75 Milyonluk Ethereum ETF’sini Onayladı!

Toronto Menkul Kıymetler Borsası’ndaki ilk ETH tabanlı ETF ürünü olan Ether Fund, yatırımcılardan 75 milyon $’dan fazla para topladıktan sonra resmi olarak listelendi!

Clock
Paylaş
Kanada 75 Milyonluk Ethereum ETF’sini Onayladı!

Kanada Borsası, 3iQ Ether Fonu’nun Kanadalı yatırımcılardan 75 milyon $’dan fazla fon toplamasından sonra, resmi olarak ilk Ethereum tabanlı ETF’sini onayladı.

3iQ, ETF benzeri bir ticarete konu olan The Ether Fund’un bugün itibarıyla Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda listelendiğini duyurdu. Fon, 3iQ tarafından yönetilmekte ve Gemini tarafından muhafaza edilen 134.000 adet Ethereum’a sahip. Resmi listeleme, dijital varlık ürünlerini Kanada borsalarına getirerek yıllardır devam eden çalışmanın sonunda işe yaradığını gösteriyor ve yeni bir yatırımcı sınıfına kripto paraları tanıtıyor.

728×90 muhabbit - Kanada 75 Milyonluk Ethereum ETF'sini Onayladı!300x250 muhabbit - Kanada 75 Milyonluk Ethereum ETF'sini Onayladı!
Tyler Winklevoss’un Bu habere olan tepkisi

3iQ, 3 Aralık tarihinde The Ether Fund’dan ETH’nin ilk satım alımı için onay aldı. Fon, QETH.U kodu altında işlem görecek. Bu fon, işleminin ilk gününde 310.000 $‘dan fazla hacim görmüş durumda. Tahmin edebileceğiniz gibi ürün, borsadaki diğer hisse senetleri gibi takas edilebilir ve Ethereum’un fiyatıyla orantılanmış durumda.

3iQ’nun genel müdürü Tom Lombardi, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

3iQ olarak yapmak istediğimiz şey, dijital varlıkları listeleyen piyasalara uygun ve tanıdık bir fon formatına girmek. Ayrıca The Ether Fund, ülkenin düzenlenmiş ve büyük bir borsada listelenmiş ilk ETH fonudur. Hem Bitcoin Fonu hem de Ether Fonu, Kanada’da kayıtlı emeklilik hesaplarında da tutulabilecek.

3iQ, 400 milyon Kanada dolarından fazla yönetilen varlık sahibi olan, Kanadalı bir dijital varlık yatırım yöneticisidir. 3iQ, fonu onaylamak için düzenleyicilerle yıllarca çalıştıktan sonra Nisan 2020’de Kanada’nın ilk halka açık Bitcoin ETF’si olan Bitcoin Fonu‘na öncülük etti.

3iQ, son aylarda dijital varlıklara yatırım yapmayı kolaylaştıran tek yatırım yöneticisi değil. Borsa ticareti yapılan dijital varlık fonlarının ABD merkezli bir tedarikçisi olan Grayscale, 2 Aralık’ta 1.6 milyar $’lık Ethereum hissesini böldü ve 58 milyon $’lı ETH ve 266 milyon $’lık Bitcoin satın aldı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar