Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68954.71
0.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3744.6
-0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.62
-2.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.3
-0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kanadalı Bitcoin Madencilik Şirketinin, Kaçak Elektrik Kullandığı Ortaya Çıktı!

Şirketin, günde 1,2 Bitcoin ürettiği söyleniyor.

Clock
Paylaş
Kanadalı Bitcoin Madencilik Şirketinin, Kaçak Elektrik Kullandığı Ortaya Çıktı!

Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören bir Bitcoin madencilik şirketi olan Link Global Technologies, Alberta eyaletinde yetkisiz elektrik santralleri işletmek suçundan büyük potansiyel cezalarla karşı karşıya.

728×90 muhabbit - Kanadalı Bitcoin Madencilik Şirketinin, Kaçak Elektrik Kullandığı Ortaya Çıktı!300x250 muhabbit - Kanadalı Bitcoin Madencilik Şirketinin, Kaçak Elektrik Kullandığı Ortaya Çıktı!

Eyaletin elektrik idaresi düzenleyicisi olan Alberta Kamu Hizmetleri Komisyonu (AUC), Link Global aleyhine 24 Eylül’de bir yaptırım bildirisi yayımladı ve Alberta’nın yasal gerekliliklerin ihlali için çeşitli cezalar önerdi.

AUC’nin uygulama personeli, Link Global’in yasa dışı elektrik üretiminden elde edilen finansal kazançlar için yaklaşık 2 milyon Kanada doları (1,6 milyon $) tutarında bir ekonomik ödeme yapması gerektiğini tavsiye etti.

Düzenleyici, AUC’nin Link Global’in iki tesis için iddia edilen brüt ekonomik faydasına ilişkin hesaplamalarına dayanarak, Link Global’in Bitcoin madencilik operasyonlarından 5 milyon CAD’den (4 milyon $) fazla para istiyor. Ek olarak, AUC iki idari ceza olarak ek 81.000 CAD (64.000 $) talep ediyor.

Elde edilen verilere göre, AUC, Link Global’in ekonomik faydasını günde 1,2 Bitcoin olarak tahmin ediyor. Yetkili, Link Global’in gelir kaynağının temel olarak üçüncü taraf dijital varlık madencilerine elektriği barındırmaya veya satmaya dayandığını ve madencilik faaliyetlerinden elde edilen gelirin daha küçük bir kısmıyla olduğunu belirtti.

AUC sözcüsü konu ile ilgili olarak verdiği demeçte, şu ifadelere yer verdi:

“İcra personeli raporu ve tavsiyeleri, Komisyon üyelerinden oluşan AUC mahkemesi paneli tarafından değerlendirilecek ve dikkate alınacak bilgilerin yalnızca bir kısmıdır.”

Link Global, konu hakkında açıklama yapmak üzere son tarih olarak 14 Ekim 2021’e kadar bir uzatma talebinde bulundu.  

Şirket Suçlamayı Kabul Ediyor

AUC’nin açıklamalarının ardından, Link Global CEO’su Stephen Jenkins, şirketin yanlış bir şey yaptığını kabul ettiğini ve hataları düzeltmek için çok çalıştığını belirten bir bildiri yayımladı:

“Şirketimiz yasalara, insanlara ve çevreye saygı göstermek için çalışıyor ve AUC’ye sunduğumuz verilerin bunu açıkça ortaya koyacağına inanıyoruz. Bunu hak etmeyen hissedarlarımızdan özür dileriz. Sonucun olumlu olmasını sağlamak için yorulmadan çalışacağız.”

Hatırlanacağı üzere, AUC başlangıçta yerel sakinlerin yakındaki bir elektrik santralinden gelen gürültüden şikayet etmesi üzerine Link Global’den ağustos ayı sonlarında operasyonları kapatmasını da istemişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar