Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66620.01
3.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3496
2.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.24
3.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.2
3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kanadalı TMX Group, Kripto Para Vadeli İşlemlerini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Kanada’nın en büyük finansal hizmet şirketi olan TMX Group, ilk kripto para vadeli işlem ürününü piyasaya sürmek için çalışmalara başladı.

Clock
Paylaş
Kanadalı TMX Group, Kripto Para Vadeli İşlemlerini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Kurumsal şirketlerin kripto paralara olan ilgisi dur durak bilmiyor. Kanada’nın ünlü TMX Group şirketi, kripto para vadeli işlemlerini bu yılın sonunda çıkaracakları tüm kamuoyuna duyurdu.

TMX Group CEO’su John McKenzie, Reuters medya kuruluşuna ise şu açıklamalarda bulundu:

728×90 muhabbit - Kanadalı TMX Group, Kripto Para Vadeli İşlemlerini Başlatmaya Hazırlanıyor!300x250 muhabbit - Kanadalı TMX Group, Kripto Para Vadeli İşlemlerini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Birçok kurumsal yatırımcı portföylerinde, ETF’lerden ziyade kripto varlıkları ellerinde bulundurmayı tercih ediyor. Kripto paralarda çok fazla fiyat dalgalanması söz konusu. Bu yüzden fiyat dalgalanmasından oluşan riski azaltmayı planlıyoruz.

John McKenzie

Kanada‘nın en büyük finansal hizmet şirketi olan TMX Group, ilk kripto para vadeli işlem ürününü piyasaya sürmek için çalışmalarına başladı.

Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmiş 17 kripto para borsa yatırım fonu (ETF) bulunan şirket, kripto para vadeli işlemlerini yıl sonunda Montreal Borsası‘nda piyasaya çıkarmayı hedefliyor.

Kurumsal Şirketlerin Kripto Paralara Olan İlgisi Artıyor!

kanada - Kanadalı TMX Group, Kripto Para Vadeli İşlemlerini Başlatmaya Hazırlanıyor!

Geçtiğimiz günlerde Kanada’nın ünlü muhasebe şirketlerinden KPMG, bünyesine Bitcoin ve Ethereum’u ekleyerek fiat varlıklarının bir bölümünü kripto para birimlerine dönüştürmüştü. Böylelikle KPMG şirketi de kripto para furyasına katılan kurumsal firmalar arasında yerini almıştı.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın da bilançosunda yaklaşık 2 milyar dolarlık Bitcoin tuttuğunu da hatırlatalım.

Bildiğiniz üzere merkez bankasının faiz oranlarını artıracağı söylentisi, birçok yatırımcıyı kripto para sektöründen uzaklaştırdı. Uzaklaşan yatırımcılarla birlikte son aylarda büyük bir düşüş yaşayan kripto paralar, Bitcoin’in 45.000 dolar seviyelerine gelmesiyle hareketlenmeye başladı. Hareketlenme sonucunda yatırımcılar, zararlarını büyük oranda kapamayı başardı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar