Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59255.79
5.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3322.8
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.56
0.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.1
2.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kanye West Çekilen Magazin Fotoğraflarından NFT ile Telif Hakkı Talep Etmek İstiyor!

Ünlü sanatçı Kanye West NFT’leri kullanarak çekilen magazin fotoğraflarından gelir elde etmeyi düşünüyor.

Clock
Paylaş
Kanye West Çekilen Magazin Fotoğraflarından NFT ile Telif Hakkı Talep Etmek İstiyor!

Kanye West, Pazartesi günü Miami Havalimanı’na gelirken görüntülendi. Kanye, paparazilere hayal kırıklıklarını dile getirdi. West, kameramana şunları söyledi:

kanyewest

Magazin işini gerçekten tek taraflı olduğunu düşünüyorum. Magazinciler, bizi takip edebilir. Kaldığım otelin yanında bekleyebilir ve sonra fotoğraflarımı izinsiz çekebilir. Buna rağmen bu durumdan herhangi bir gelir elde edemem. Bu düzeni değiştireceğim.

Binance BannerBinance Banner

Kanye’nin asıl savunduğu şey mahremiyet ilgili sorunlardan ziyade paparazi fotoğraflarından telif hakkı talep etmek olduğu açıktı. NFT’lerle magazin fotoğraflarından gelir elde etmeye çalışan Kanye sözlerine şu şekilde devam etti:

Biliyorsunuz ki NFT’ler, insanlara ortaya koydukları ürün üzerinden ödeme alıyorlar. İmajım, ödeme almam gereken bir şeyin parçası. Hepimiz birlikte para kazanmalıyız.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

NFT’lerin Kullanım Alanlarını Genişliyor

OpenSea.io gibi NFT platformları, içerik oluşturucuların %10’a varan telif ücreti belirlemesine olanak tanır. Böylelikle çekilen magazin fotoğrafları, NFT platformunda satışa sunulduğunda, %10 telif hakkı fotoğraflarda gözüken ünlüye verilebilir. Böylelikle iki taraf da kazanç elde etmiş olur.

44 yaşındaki Atlantalı hip hop sanatçısı Kanye West, aynı zamanda prodüktör, girişimci ve moda tasarımsıcı olarak biliniyor. West, birçok Grammy ödülüne aday gösterildi ve bunlardan sadece 12 tanesini kazandı. Yaptığı farklı işlerle sürekli gündemde olan Kanye, sizce ne zaman NFT dünyasına adım atacak?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar