Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63837.01
3.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3064.45
5.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.22
16.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.1
4.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kaosun Ortasında Riske Dalmak; Initial $ALEX Offering!

Kripto para dünyasının birçok alanında yer alan tanınmış isimlerden olan Alex Masmej, birkaç saat önce Initial $ALEX Offering’i lanse etti.

Clock
Paylaş
Kaosun Ortasında Riske Dalmak; Initial $ALEX Offering!

Kripto para dünyasının birçok alanında yer alan tanınmış isimlerden olan Alex Masmej, birkaç saat önce Initial $ALEX Offering ‘i lanse etti.

Geçtiğimiz yıl itibarıyla birçok kişisel token deneysel amaçlı olarak çıkarılmaya başlandı. Kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Alex Masmej ki kendisi Rocket NFT’nin kurucusu olmasının yanı sıra MetaCartel’in de bir parçası. Alex Masmej de kişisel token’ını çıkaranlardan birisi.

728×90 muhabbit - Kaosun Ortasında Riske Dalmak; Initial $ALEX Offering!300x250 muhabbit - Kaosun Ortasında Riske Dalmak; Initial $ALEX Offering!

Yaptığı birçok girişim ve katıldığı topluluklar ile kripto para dünyasının tanınmış isimlerinden olan Masmej, geçtiğimiz aylarda Rocket NFT’yi kurmuştu. NFT yani Non-Fungible Tokens eşsiz özelliklere sahip olan token’lardır. Bu token’lar benzersiz özellikleri nedeniyle takas edilemez veya değiştirilemezler. Yani birçok karakteristik özelliğe sahip olan bu token’lar oldukça özeller.

Masmej, Rocket NFT’yi kurduktan sonra gözünü bireysel token’ı olan $ALEX’e dikti. Henüz deneysel bir teklif olan $ALEX, Ethereum Blockchain’i tabanlı olarak tasarlandı.

Herkes Hata Yapabilir!

Dün yayınladığı Initial $ALEX Offering lansmanı ile Masmej bu sektöre giriş sebeplerini ve $ALEX’e giden yolu irdeledi. En iyi kripto para girişimcilerinden ve yatırımcılarından, kişisel token meraklılarından ve hatta hukukçulardan danışmanlık hizmeti alarak bu işe baş koyduğunu söyleyen Masmej, “İtibarımı zedelemesine rağmen parayı cepleyip kaçabilirdim.” dedi. Büyük yatırımcıların, kurucuların da insan olduğunu ve her zaman hata yapabileceklerini de ekledi.

Paylaşımında hayatının erken evrelerinden beri içerisinde bulunduğu düşünce yapısından bahseden Masmej, girişimci ruhuna değinerek içerisinde bulunduğu veya kuruculuğunu yaptığı girişimlerinden bahsetti.

Alex Masmej, ConsenSys tarafından desteklenen ve Schelling noktası olmayı hedefleyen Marketing DAO’nun kurucu üyelerinden biridir. Ethereum Blockchain’i ve Ethereum Vakfı sayesinde “Harika” insanlarla tanıştığının altını çizerek sözlerine devam etti. Bu yeni bağlantıları sayesinde Maker Vaults fazladan teminatlandırma alanında bir açık olabileceğini öngördüğünü ve bu açığın doldurulması için de Undercollaretalized DeFi topluluğunu kurduğunu ifade etti. Yüzlerce üyeye ulaşan bu topluluğun ona, Rocket NFT’yi kurma fikrini verdiğine de değindi.

Rocket NFT - Kaosun Ortasında Riske Dalmak; Initial $ALEX Offering!

Peki Nedir Bu Initial $ALEX Offering?

Kendi token’ını kullanarak token satışı yapmaya karar veren Masmej, bunun bir Gelir Paylaşımı Sözleşmesi ile insan IPO’sunun bir karışımı olarak düşünülebileceğini söyledi. Şu anda 100’den fazla $ALEX yatırımcısı olduğunu ve birçoğunun da güvenilir danışmanlar olduğunu belirterek token satış teklifine geçiyor. Üç ana madde üzerinden token satış teklifini aktarıyor.

İlk madde;  toplam arzın %10’unu yani 1 milyon $ALEX, stakeholders’ların payına göre satışa sunulacak. Yani biri 2.000 dolarlık yatırım yaparsa 100.000 $ALEX’in sahibi olacak.

İkinci madde; Masmej önümüzdeki üç yıl boyunca kazandığı tüm gelirin %15’ini DAI’de veya eşdeğeri bir stablecoin’de 100.000 dolarlık shareholders (hissedarlara) geri verecek. Bununla birlikte eğer $ALEX’in likid olduğuna güvenerek bu teşvik priminden daha çok para kazanacağınızı düşünüyorsanız Uniswap üzerinden satarak erkenden çıkabilir. Tabii bu satış teşviği sadece $ALEX yatırımcıları için, yani dışarıdan bir yatırımcı için geçerli değil.

Üçüncü madde ise aylık olarak bütün gelişmeler paylaşılacak.

  • Toplam arz: 10.000.000Dolaşımdaki arz: 3.996.823,86
  • Initial $ALEX Offering büyüklüğü: 1.000.000
  • Minimum katılım ücreti: 2 ETH veya 250 dolar 
  • Maksimum katılım ücreti: 50 ETH veya 5.000 dolar.

Satışı bir kenara bırakırsak bu teklifin birçok $ALEX yatırımcısına fayda sağlayacağından söz eden Masmej bunu;

Hayatta verdiğim kararların oylanması

olarak görüyor. Bununla birlikte yatırımcıların belirli token alımları karşılığında, hayatı hakkındaki kararlara karışabilecekleri gibi, ağına erişim sağlayabileceklerinden veya özel derslerinden yararlanabileceklerinden de bahsediyor.

$ALEX teklifiyle kaosunu ikiye katladığından söz eden Masmej, San Francisco’ya taşınmak istediğini belirterek yatırımcılarından destek istiyor. 93 yaşındaki büyükannesinin Covid-19’dan muzdarip olduğunu da belirten Masmej maddi desteğin yanında manevi desteğe de ihtiyaç duyuyor olabilir. Şu anki durumu biraz da paraya ihtiyacım var şimdi siz bunu benden alın ben size sonra taksit taksit ödeyeceğim modeline benziyor. Ne diyebiliriz ki? San Francisco’ya taşınmayı düşleyen Alex Masmej’e iyi şanslar!

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar