Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51232
-1.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2918.63
-0.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.06
-5.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.7
2.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kazakistan Kripto Para Madencilerine Kısıtlamalar Getiriyor!

Kazakistan madencilere sınırlama getirecek!

Clock
Paylaş
Kazakistan Kripto Para Madencilerine Kısıtlamalar Getiriyor!

Kazakistan Enerji Bakanlığı, ülkede yaşanan elektrik kesintilerine önlem olarak kripto para madencilerinin faaliyetlerini sınırlamayı planlıyor.

Göreve yeni gelen enerji bakanı Magzum Maratuly Myrzagaliev tarafından 1 Ekim 2021 tarihinde imzalanan bir yasa tasarısına göre yeni yetkilendirilen tüm santraller, iki yıl için 1 MW enerji kapasitesi ile sınırlandırılacak.

Binance BannerBinance Banner

Kazakistan, Çin’in Mayıs ayında başlattığı kripto para madencilerine aldığı önlemlerde önemli bir rol oynuyordu. Bildiğiniz gibi Çin, kripto para madenciliğini yasakladıktan sonra madenciler, Kazakistan gibi ülkelere göç etmeye başlamıştı.

1 MW limiti, mevcut madencilerin çalıştığı elektrik sınırının çok altında. Ancak bu sınır, birçok küçük şehrin tükettiğinden daha fazla. Örnek vermek gerekirse bu hafta BIT Mining, kapasitesini 100 MW’a çıkarmak için Ohio bölgesine yatırım yaptığı açıkladı.

Kazakistan Madenciler Yüzünden Kesintiler Yaşıyor!

Fakat madenciler, Kazakistan hükümetinin sınavı olmaya devam ediyor. Ülkenin en büyük şehri Almatı Temmuz ayının ortalarında büyük elektrik kesintileriyle karşı karşıya kaldı.

Yerel bir medya ajansı olan Kazakhtan Today’den elde ettiğimiz bilgilere göre enerji bakanı 30 Eylül’de katıldığı bir konferansta, elektrik kesintilerini kripto para madencilerine yıktı.

Kazakistan Enerji Bakanlığı’nın sunduğu yeni yasa ile birlikte ülkenin ulusal şebeke operatörü KEGOC, 10 iş günü içinde 5 MW kapasiteli her santrali denetleyecek.

Elde ettiğimiz bilgilere göre KEGOC, kripto para madencilerinin elektrik santrallerine bağlanmak için kullandığı yolları inceleyecek ve bu bilgileri bakanlık ile paylaşacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar