Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67743.34
1.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3125.4
1.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.81
3.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.8
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kenya’da Kripto Paraların Benimsenme Oranı Artmaya Devam Ediyor!

Kripto paraları benimseyen ülkelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Clock
Paylaş
Kenya’da Kripto Paraların Benimsenme Oranı Artmaya Devam Ediyor!

Londra merkezli bir kripto para borsası olan Luno tarafından yapılan bir araştırmada, Kenya’nın kripto para alanında oldukça ilerleme kaydedeceği belirtildi. Luno’nun Afrika genel müdürü Marius Reitz, şu anda Kenya’nın toplam nüfusunun yaklaşık %10’unun dijital varlıklara sahip olduğunu söyledi. Zaten halihazırda Kenya, blockchain teknolojisi alanında yaptığı işlemler ve kripto para varlıkları konusunda dünya genelinde ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

728×90 muhabbit - Kenya'da Kripto Paraların Benimsenme Oranı Artmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Kenya'da Kripto Paraların Benimsenme Oranı Artmaya Devam Ediyor!

Afrika’daki kripto para kullanımının her geçen gün arttığını belirten Reitz, geçen yıla oranla, bölgedeki dijital para birimi benimsenmesinin %1200‘lük bir artış yaşadığını belirtiyor. 

Reitz’e göre, ülkede gelişmekte olan kripto para endüstrisi sayesinde, blockchain tabanlı çözümler yaratan firma sayısında da artış yaşanıyor. Bu durumun ortaya çıkmasında Kenya’nın ülkedeki genç nesli kripto para sektörünün avantajları ile etkilemeye çalışması gösteriliyor. 

Kripto para endüstrisindeki ilerlemenin büyük ölçüde, yapılacak düzenlemelere bağlı olacağını belirten Reitz ayrıca, şu ifadelere yer veriyor:

“Uygun bir düzenleyici ortam varsa, dijital varlıklar gelişecektir. Muhtemelen Afrika’daki büyük firmalar için önemli bir varlık haline gelecekler.”

Kenya, dünya çapındaki en iyi Bitcoin savunucusu ülkeleri arasında yer aldığı için vatandaşlar kripto paralara oldukça fazla ilgi gösteriyor. Hatta Bitcoin hakkında yapılan aramalarda önde gelen ülke, bu konuda dünya çapında ilk on sıra içinde yer alıyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar