BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Kim Doğruyu Söylüyor? Sun Mı? Buffett Mı?

Ünlü yatırımcı Warren Buffett hiç kripto parası olmadığını ve asla olmayacağını söyledi lakin Justin Sun aksini iddia ediyor.

Yayın:

-

Buffett'ın kripto para varlığı hakkında Sun mı haklı Buffett mı?

Geçtiğimiz gün ünlü yatırımcı Warren Buffett CNBC’ye verdiği bir röportajda hiç kripto parası olmadığını ve asla olmayacağını söyledi lakin Justin Sun aksini iddia ediyor.

Geçtiğimiz ay Justin Sun ile Warren Buffett’ın yemeğini sizlerle paylaşmıştık. Yemek esnasında Warren Buffett’ı kripto para birimlerine yatırım yapması için ikna etmeye çalışan Sun, yanında güçlü müttefikler bile getirmişti. Hatta yemekte Justin Sun’ın Warren Buffet’a kripto para hediye ettiği bile paylaşılmıştı.

Justin Sun ile Warren Buffett yemeğe çıktı
Justin Sun ile Warren Buffett’ın Yemeği

Ancak görünen o ki Sun ne kadar ikna etmeye çalışırsa çalışsın, başarılı olamamış. Geçtiğimiz gün Warren Buffett CNBC ekranlarında bir programa katıldı. Buraya kadar her şey olağandı. Ta ki sunucunun olay yaratan sorusuna kadar…

Sunucu Becky Quick, Buffett’a hiç kripto paraya sahip olup olmadığını sordu. Buffett’tan gelen cevap kripto para dünyasını soru işaretleri içinde bıraktı;

“Kripto param yok, asla da olmayacak.”

Hediye BTC ve TRX’lere Ne Oldu?

Justin Sun ile yemeğini ve Sun’ın ona TRX ve BTC hediye ettiğini bilen herkes bu kripto paralara ne olduğunu sorguladı. Sunucu Becky Quick de bunu sorgulamış olmalı ki soruyu üsteleyerek tekrarlıyor ancak yine de Warren Buffett’ın açıklaması değişmiyor.

Ekranlarda yer aldıktan ve internete düştükten sonra özellikle Twitter olmak üzere sosyal medya üzerinde bir hayli yer kaplayan bu olayın diğer baş kahramanı Justin Sun’dan açıklama gecikmiyor.

Sun, Buffett ile yemeğinde sadece evsizlere yardım konusunun konuşulmadığını sosyal medya hesabında paylaştı. Ayrıca Buffett’ın ona hayat hakkında çok şey kattığını ve çok güzel geçen bir yemek olduğunu dile getirdi.

Sun, Buffett ile yemeğinden sonra ona Samsung Galaxy Fold ile BTC ve TRX verdiğini sosyal medya hesabından paylaştı. TRX ve BTC adreslerini paylaşmayı da unutmayan Sun, Buffett’ın kripto para yatırımcısı olmadığını sadece ona hediye ettiği kripto paraların sahibi olduğunu paylaştı.

Bu gelişmelerden sonra Buffett’ı arayan CNBC Squawkbox sunucusu Becky Quick, Buffett’a Sun’ın hediye ettiği kripto paraları sordu. Buffett ise Justin Sun’ın ona hediye ettiği kripto paraların bulunduğu cüzdanı GLIDE Foundation’a bağışladığını söyledi.

Bunun üzerine sosyal medya iyice kızıştı. Bir yandan hiç kripto param yok diyen Buffett bir yandan da aksini iddia eden Sun. Kripto para dünyası şu anda kimin, neden yalan söylediğini sorguluyor. Justin Sun ise her zamanki gibi alaycı kişiliğiyle kendince fikirlerini paylaşıyor.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’de Zorluk Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Fiyat Yükselecek Mi?

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Yayın:

-

Bitcoin kripto para birimi

Bitcoin tarafında zorluk seviyesi artmaya devam ediyor.

Glassnode tarafından yapılan son güncellemeye göre zorluk tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Bitcoin fiyatı 10.000 $’ın üzerindeki hareketine devam ediyor. 11.000 $’ın üzerindeki 11.200 $ denemesinden red yiyen Bitcoin 10.900 $ seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Fiyat noktasındaki bu arada kalmışlığın yanında zorluk seviyesinde de ciddi bir artış mevcut durumda.

Mart ayında yaşanan düşüşün ardından düzenli olarak yukarı yönlü bir hareket gerçekleştiren zorluk seviyesi madencileri oldukça zorlayacak seviyelere ulaşmış görünüyor.

2019’da Üçte Biri Kadardı

2019 yılının yaz aylarında Bitcoin şimdiki ile benzer bir fiyat seviyesindeyken zorluk seviyesi şimdiye oranla 3’te 1 seviyede idi. Halving sonrası ödüllerin yarı yarıya azalmasının etkisi ile birlikte zorluk seviyesinin de artmaya devam etmesi fiyat konusunda Bitcoin’in harekete geçip geçmeyeceği konusundaki soruları da beraberinde getirmiş görünüyor.

Son dönemde yaşanan altcoin boğası ile birlikte sessizliğini koruyan Bitcoin, kedisi 10.000 $ üzerine oldukça hızlı bir şekilde atmayı başarmıştı.

Dominans Ne Durumda

Altcoinlerde yaşanan hızlı yükselişler ile birlikte, özellikle Mayıs ayı itibarıyla dominans tarafında kayıp yaşamaya başlayan Bitcoin, yüzde 69 seviyelerinden yüzde 59’a kadar gerilemişti.

Yüzde 59 seviyelerinden gelen tepki ile birlikte altcoinlerde bir miktar gerileme görülmüştü.

Gözler Bitcoin’de

Bitcoin tarafında oluşacak hareketin belirsizliği altcoinleri de etkilemiş durumda. Piyasadaki yükseliş dalgası yerini durağanlığa bırakmış iken gözler de Bitcoin’e çevrilmiş görünüyor.

Bazı analistler tarafından yapılan açıklamalar Bitcoin’deki durumun belirsizliğini koruduğu yönünde. Bazı analistler ise zorluk seviyesi ve dominans tarafındaki durum göz önüne alındığında hareket vaktinin yaklaştığı kanısında.

Sizce Bitcoin’de hareket vakti geldi mi?

Diğer Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Bithumb CEO’su Güney Koreli Yetkililer Tarafından Çağırıldı.

Bithumb’ın başı belada!

Yayın:

-

Bithumb

Bithumb Holdings’in Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Akıllı Suç Araştırma Birimi tarafından merkeze çağırıldı.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan gelen bilgilere göre, Başkan Lee, temerrüde düşme iddiaları üzerine BXA tokenları adı verilen tartışmalı tokenlar dolayısıyla merkeze çağırıldı.

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Bithumb ve Lee’nin yetkililer ile yaşadığı olaylar, Blockchain Exchange Alliance (BXA) ve Singapur merkezli BXA konsorsiyumu tarafından bildirilen BXA tokenları dolayısıyla tetiklendi.

Blockchain Exchange Alliance’ın Singapur merkezli bir Güney Koreli firma tarafından devir alınacağı bildirildi. Fakat firma, ödemede temerrüde düştüğü için anlaşma yapılamadı. Bithumb için, devir almanın bir koşulu, temerrüdden sonra BXA tokenini listeleme yükümlülüğü idi. Bithumb tokenı listelemeyi reddettiği için, ICO ile elde edilen 25 milyon $ olan başlangıç değeri düşmeye başladı.

Mülkiyet hırsızlığı için hakkında soruşturma başlatılan Başkan Lee’nin çağrısından önce, Güney Kore polisi ülkenin en büyük kripto para birimi borsasının ofisine üç kez baskın yapmıştı.

Bithumb ve Conbit’in Başı Polislerle Dertte

Bithumb’a yönelik soruşturmalar, yetkililer tarafından borsaya sürekli baskın yapılmasının ardından sonuçlandırılmamış durumda. Ayrıca ülkenin en büyük üçüncü kripto para borsası Conbit’in, Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un işlem hacmine arbitraj manipülasyonu yaptığı söyleniyor. Bu iddialar ile beraber Conbit, tıpkı Bithumb gibi bir polis baskını kurbanı oldu.

Conbit baskının ardından yetkililer, yaklaşık %99 oranında ticaret manipülasyonunu ortaya çıkardılar. Açıklananlara göre borsa, 100 milyar $ civarında haksız gelir elde etmiş. Ülkenin en büyük borsalarındaki bu düzensizliklere rağmen, hükümetin son zamanlarda ivme kazanan kendi CBDC’sini geliştirmeye olan ilgisi ile Güney Kore hala en iyi kripto merkezi olmaya devam ediyor.

Daha fazla borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.