Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60221.48
2.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3214.01
1.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.26
0.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.7
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Kişisel Verilerimiz Dijital Varlık Olarak Satılabilecek!

The Kneron Neural-Network, kişisel veriler ile djital varlıklar oluşturabilecek.

Clock
Paylaş
Kişisel Verilerimiz Dijital Varlık Olarak Satılabilecek!

Yapay Zeka şirketlerinden Kneron, KNEO isimli yeni platformunu başlattı.

16 Temmuz tarihinde yapılan duyuruda blockchain teknolojisinden yararlanılarak veriler kişisel ağlarda depolanabilecek.

728×90 muhabbit - Kişisel Verilerimiz Dijital Varlık Olarak Satılabilecek!300x250 muhabbit - Kişisel Verilerimiz Dijital Varlık Olarak Satılabilecek!

The Kneron Neural-Network, kişisel veriler ile djital varlıklar oluşturabilecek. Bu veriler ise alınıp satılabilecek. Bu sayede şirketler ya da verilere sahip olmak isteyen diğer kişiler kişisel verilerin sahibi olabilecek.

KNEO blockchain teknolojisini kullanarak, birden çok sensörü birbirine bağlayarak verileri toplayacak. Kameralar, mikrofonlar ve termal sensörler KNEO projesinde kullanılacak araçlar olarak öne çıkmakta.

KNEO kişisel olarak ağlar oluşturacak. Bu sayede verilerin toplanıp bir yere gönderilmesi gerekmediğinden KNEO, internet bağlantısı olmadan da çalışabilecek. Elde edilen tüm veriler kişiye özel oluşturulmuş ağda şifreli bir şekilde saklanıp depolanacak.

KNEO AI - Kişisel Verilerimiz Dijital Varlık Olarak Satılabilecek!
KNEO AI Platformu

KNEO merkezi bir uygulama üzerinden kontrol edilebilecek. Bu sayede kullanıcı istediği takdirde verilerini istediği kişiye açarak birlikte çalışabilecek.

Kneron aynı zamanda Google Play ve App Store üzerinde bulunacak bir uygulama da tanıtmış durumda. Uygulama aracılığı ile topluluk ve geliştiriciler, spesifik görevler ve veriler için farklı araç ve sensörleri belirli verilerin takibinde birlikte çalıştırabilecek.

Kneron tarafından paylaşılan potansiyel kullanım alanları arasında evdeki enerji kullanımı takibi, sağlık, araç sigortası ve ev güvenliği gibi seçenekler bulunmakta.

Bu sayede sigorta şirketleri kişilerden bu verileri talep edebilecek. Veriler sayesinde sigorta şirketleri müşterilerini daha iyi tanıyarak daha doğru teklifler sunabilecek.

Uygulama aynı zamanda verileri talep eden şirketler ve verileri oluşturan kişileri bir araya getirecek. Verilerin indirimli sigorta poliçeleri ve indirimli üyelikler vb. çözümler için de kullanılması bekleniyor. Ek olarak kişiler uygulama aracılığıyla verilerini reklam şirketlerine ya da veri toplayıcı şirketlere satabilecek.

Kişisel verilerinizi ürün haline getirip bu şekilde satmak yeni bir konsept olabilir. Hali hazırda birçok verimizi ücretsiz bir şekilde verdiğimizi düşünürsek, verilerini bu şekilde biriktirip bir araya getirerek satmak isteyecek birçok kişi olabilir.

Varlık haline getirilmiş dijital veriler ie hem doğruluk hem de erişim kolaylığı açısından şirketlerin oldukça ilgisini çekebilir. Tabi bu verileri oluşturmak için birkaç sensör ile dolaşmak gerekmekte.

Kişisel verilerinizi sensör yardımıyla toplayıp, sonrasında satmayı düşünür müydünüz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar