Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59830
3.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3186.11
2.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
0.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $535.3
0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kobe’yi Kullanarak Hackliyorlar!

Hackerların, efsanevi NBA oyuncusunun duvar kağıtlarına şüpheli bir html kodu yerleştirdiğini ve bu şekilde cryptojacking yaptıklarını

Clock
Paylaş
Kobe’yi Kullanarak Hackliyorlar!

Evet yanlış duymadınız bu da oldu!
Geçtiğimiz günlerde helikopter kazasında hayatını kaybeden efsanevi basketbol oyuncusu Kobe Bryant, hackerlara malzeme oldu.
Microsoft Security Intelligence’ın sosyal medya hesabında attığı paylaşımda hackerların, efsanevi NBA oyuncusunun duvar kağıtlarına şüpheli bir html kodu yerleştirdiğini ve bu şekilde cryptojacking yaptıklarını paylaştı.

728×90 muhabbit - Kobe'yi Kullanarak Hackliyorlar!300x250 muhabbit - Kobe'yi Kullanarak Hackliyorlar!

Cryptojacking, siber suçluların başka bilgisayardan işlem gücü çalarak kripto para madenciliği yapmasına olanak veren bir uygulamadır.

Geçtiğimiz hafta Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızının da aralarında bulunduğu 7 kişi bir helikopter kazasında hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra birçok spekülasyon ortaya atılmış ve konuşulmuştu. Ancak kimse siber suçluların da bu durumdan yararlanmaya çalışacağını öngörememişti.

Durumun etikliği tartışılır ancak Kobe Bryant’ın anısına internetten duvar kağıdı bakıp bilgisayarına indiren her insan siber suçluların kurbanı oldu.

Microsoft ekibi çok zaman geçmeden duruma müdahale edip kötü niyetli html kodunu (Trojan:HTMAL/Brocoiner.N!lib) bulup Defender Virüs Koruması ile etkisiz hâle getirdiler.

Bryant’ın ölümü sosyal medyada büyük bir etki bıraktı ve TRON’un CEO’su Justin Sun dahil birçok kişi üzüntüsünü dile getirdi. Bryant’ın kripto parayla ve özellikle TRON ile yakın bir ilişki hâlinde olduğu biliniyordu.

Geçtiğimiz sene düzenlenen nİTROn konferansında Kobe Bryant ile blockchain teknolojisinin geleceği hakkında konuşan Justin Sun’ın bu yılki nİTROn’u Kobe Bryant anısına yapacağını duyurdu.
Kimileri bunu fırsatçılık olarak görse de kimileri de

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar