Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69635.18
-1.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3702.88
-2.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.96
-2.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.8
-0.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kolombiya’da, Günlük Yaşam İçinde Bitcoin Kullanımı Artmaya Başladı!

Kolombiya’da Bitcoin kullanarak gayrimenkul satışları başladı.

Clock
Paylaş
Kolombiya’da, Günlük Yaşam İçinde Bitcoin Kullanımı Artmaya Başladı!

Kripto paraların bilinirliği ve popülerliği her geçen gün artmaya devam ediyor. Artık günlük yaşam içindeki faaliyetlerde aktif olarak kullanılmaya başlayan kripto paralar, farklı bir ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu duruma son örnek Kolombiya’da Bitcoin kullanarak gerçekleşen ilk gayrimenkul alımı olarak karşımıza çıktı. La Haus adlı şirket, Santa Marta’daki bir mülkü, Kolombiya’da olmayan bir alıcıya ödemesini Bitcoin aracılığıyla yaptı. Çevrim içi bir emlak şirketi olan La Haus, bir ay önce 0.03 BTC için bir ödeme aldıktan sonra bu satın alma işlemine aracılık etti. 

728×90 muhabbit - Kolombiya'da, Günlük Yaşam İçinde Bitcoin Kullanımı Artmaya Başladı!300x250 muhabbit - Kolombiya'da, Günlük Yaşam İçinde Bitcoin Kullanımı Artmaya Başladı!

Satın alma işlemi, bir ödeme işlemcisi olan Opennode üzerinden Lightning Network kullanılarak tamamlandı. Bu, Kolombiya için ilk örnek olsa da Bitcoin’i veya benzer kripto paraları ödeme yöntemi olarak halihazırda kullanan ülkeler bulunuyor. Hatta Venezuela gibi komşu ülkelerde bu tür işlemler için kripto paraların kullanılması daha aktif bir şekilde yapılıyor.

Kripto Para Kullanımı Yaygınlaşacak

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan La Haus’taki yöneticiler, bu ödemeleri ülke genelindeki gelişmeler için yaygınlaştırmak ve kullanmak için çalıştıklarını belirtti. Bununla ilgili olarak, La Haus’un Gelecek ve İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jehudi Castro şunları söyledi:

“Bu tür bir işlemin Kolombiya’da gerçekleştirilmesinin sadece bir ay sürmesi, var olan karşılanmamış ihtiyacın göstergesidir. Bu tür bir alternatifi ülkenin geri kalanına getirmek için çalışıyoruz, böylece ödeme yöntemleri ve yatırım şekli konut mülküne erişim için bir engel oluşturmaz.”

Gayrimenkul sektöründe kripto para alımları, arabaların ve bazı mülklerin USDT karşılığında satıldığı Venezuela gibi Latin ülkelerinde de giderek daha yaygın hale geliyor. Hatta geçtiğimiz yıl, bu satın almalardan biri, bir alıcının USDT’yi kullanarak 12.000 $’a bir daire satın aldığı ülkenin bir kıyı eyaletinde gerçekleşti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar