Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67915.65
1.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3134.61
1.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.91
2.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577.9
0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Konya’dan Şehir Coin Atağı! Akon Şehrine Rakip Mi Geliyor?

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal yardımların yapılabileceği, belediye için iş yapan şirketlerin ihalelerini gerçekleştirebilecekleri ve vergi tahsilatının yapılabileceği, her türlü alım satım işlemleri için kullanılabilecek “Şehir Coin” uygulaması üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Clock
Paylaş
Konya’dan Şehir Coin Atağı! Akon Şehrine Rakip Mi Geliyor?

Akon’un Akoin Tabanlı Şehri Olabilir de Türkiye’de Şehir Coin Tabanlı Şehir Olamaz Mı?

Geçtiğimiz günlerde ünlü Rapçi Akon’un Akon şehri ile ilgili gelişmeleri aktarmıştık. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal yardımların yapılabileceği, belediye için iş yapan şirketlerin ihalelerini gerçekleştirebilecekleri ve vergi tahsilatının yapılabileceği, her türlü alım satım işlemleri için kullanılabilecek “Şehir Coin” uygulaması üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Altay, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ATO Congresium’da düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ndeki belediye başkanları arasında, belediye başkanlarının en önemli görevinin şehri için para bulmak olduğunun altını çizerek, Blockchain üzerinde mevcut çalışmaları olduğunu, Konya Belediyesi olarak kripto para birimi üretmeyi mümkün kılmak istediklerini, her türlü desteğe açık olduklarını söyleyerek ekledi; Belediye iştirakindeki alım satımları, belediyenin aldığı vergileri kripto para birimi üzerine oturtabilirsek, kendi ekosistemimizi kurabilir miyiz, bunun merakı içerisindeyiz.

728×90 muhabbit - Konya'dan Şehir Coin Atağı! Akon Şehrine Rakip Mi Geliyor?300x250 muhabbit - Konya'dan Şehir Coin Atağı! Akon Şehrine Rakip Mi Geliyor?

Birleşik Krallık’tan Bursa’ya 3.2 Milyon Poundluk Hibe!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da akıllı şehirciliğin çağımızda elzem olduğunu ve çağa uymak gerektiğini ve bunun için gerekli adımları atmaya çalıştıklarını söyleyerek, Bursa olarak Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Daire Başkanlığını kurduklarını duyurdu.

Akıllı şehircilik ve belediyecilik konusunda stratejilerini belirlediklerini söyleyen Aktaş, özellikle ulaşım konusunda ciddi eksikler olduğunu ve finansmanın doğru kullanılarak bu yönde yatırımlar yapılması gerektiğini anlatırken Birleşik Krallık’tan 3,2 milyon poundluk bir hibe aldıklarına değinmeden konuşmasını bitirmedi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar