Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51214.92
-2.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2918.4
-1.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.07
-5.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $368
2.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Koreli Savcılar, Terraform Labs’e Yönelik Soruşturmayı Derinleştiriyor!

Savcılar, LUNA için en iyi tanımı belirlemek üzere sektör paydaşlarına danışıyor. 

Clock
Paylaş
Koreli Savcılar, Terraform Labs’e Yönelik Soruşturmayı Derinleştiriyor!

Yerel haber ajansı Korean Herald tarafından yayımlanan bir rapora göre, Seul Güney Bölge Savcılığı’nın Mali ve Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Ekibi, LUNA için en iyi tanımı belirlemek üzere sektör paydaşlarına danışıyor. 

Binance BannerBinance Banner

Yapılan bu görüşmeler, kripto para birimi Luna’nın bir menkul kıymet olarak tanınmasına yol açarsa, bu durum Terraform Labs için devam eden davayı daha da karmaşıklaştıracak. Çünkü artık Sermaye Piyasası Yasası’nı da ihlal ediyor olacak.

UST ve LUNA Çöküşü Hızlandırdı

LUNA ve algoritmik stablecoini TerraUSD (UST) de dahil olmak üzere Terraform Labs’in ilişkili tokenlarının mayıs ayındaki çöküşü, kripto kışı olarak adlandırılan düşüşün ilk dalgasını etkili bir şekilde başlattı. Düşen fiyatlar ile birlikte, bu varlıklara sahip olan Three Arrows Capital (3AC) gibi dev şirketler, finansal zorluklarla karşılaştı.

LUNA tokenarı yüzünden iflas eden kurumsal girişimlerin yanı sıra, perakende yatırımcılar da muazzam miktarda zarara uğradı. Yalnızca Kore’de, 270.000 civarında yatırımcı LUNA ve UST çöküşü nedeniyle zarara uğradı.

Korean Herald’a göre, Güney Koreli savcılar şirkete yönelik soruşturmalarını genişletiyor. Bu hareket, Terraform Labs Kurucu Ortağı Daniel Shin’in evinde ve şu anda şirketle iş yaptığından şüphelenilen ticaret platformlarına yönelik baskınları artırdı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar