Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67189.99
0.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.38
-0.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.71
8.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.9
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Koreli Shinhan Bank, Havale İşlemlerinde Kolaylık Sağlamak İçin Hedera İle Ortaklık Kurdu!

Yeni anlaşma kapsamında işlem ücretlerinin düşürülmesi planlanıyor.

Clock
Paylaş
Koreli Shinhan Bank, Havale İşlemlerinde Kolaylık Sağlamak İçin Hedera İle Ortaklık Kurdu!

Güney Koreli dev banka Shinhan Bank ve Hedera Hashgraph (HBAR), Hedera Ağı’ndaki stablecoinleri kullanarak uluslararası havale yapmak için tasarlanmış bir proof of concept planladı.

Güney Koreli Shinhan Bank’ın havaleler için hazırladığı yeni çalışma, Hedera ağında saniyeler içinde uluslararası para gönderilmesini sağlayacak. Bilindiği üzere Hedera, ağındaki işlem başına ortalama ücretin 0,0001 ABD doları olduğunu ve ortalama işlem süresinin 3-5 saniye olduğunu iddia ediyor. Bu durum şu anda geleneksel havalelerde yaşanan çok büyük gelişme olarak belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Koreli Shinhan Bank, Havale İşlemlerinde Kolaylık Sağlamak İçin Hedera İle Ortaklık Kurdu!300x250 muhabbit - Koreli Shinhan Bank, Havale İşlemlerinde Kolaylık Sağlamak İçin Hedera İle Ortaklık Kurdu!

29 Kasım 2021 tarihli bir duyuruda Hedera, finansal kullanım durumları için mevcut sistemlerden daha düşük ücretler ve daha kısa tamamlanma süreleri ile stablecoin çıkarmanın ve dağıtmanın mümkün olup olmadığını belirlemeyi ve aynı zamanda işlemleri izlenebilir hale getirmeyi hedeflediğini belirtti.

Hedera CEO’su ve Kurucu Ortağı Mance Harmon yeni gelişme ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Aracıyı ortadan kaldırmak, bu süreci önemli ölçüde daha verimli ve uygun maliyetli hale getirmek için büyük bir fırsat! Bu da genellikle acil ihtiyacı olan insanlara mümkün olan en fazla parayı sağlamak.”

Hedera Hashgraph, proof-of-stake mekanızmasını kullanan, yüksek güvenlikli bir kamuya açık Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) ağıdır. Belirli bir yöntemin veya fikrin uygulanabilir olduğunun kanıtı olarak Hedera Token Hizmetini (HTS) ve Hedera Mutabakat Hizmetini (HCS) kullanır.

Bu gelişmeler ile birlikte Shinhan Bank, Kore Wonu (KRW) destekli stablecoin’leri çıkarmayı planlıyor, pilot uygulamaya katılan uluslararası ortak bankalar ise yerel para biriminde stablecoin’ler çıkaracak. 

Uluslararası havalelerdeki ücretlerin düşürülmesi, blok zincirler için uygun bir kullanım durumu olarak biliniyor. Havale fiyatları Worldwide’ın Aralık 2020 raporuna göre, 2020’nin 4. çeyreğinde geleneksel bankalar aracılığıyla yapıldığında %6,51 civarlarında yer alıyordu. Bu ortalamanın 2030 yılına kadar %3’e düşmesi bekleniyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar