Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67568.83
1.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3518.37
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.41
11.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.9
1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Koreli Telekom Devi Sk Telecom, Kripto Para Borsası Korbit’in Yüzde 35 Hissesini Satın Aldı!

Şirket, Korbit’e 75 milyon $ yatırım yaptı.

Clock
Paylaş
Koreli Telekom Devi Sk Telecom,  Kripto Para Borsası Korbit’in Yüzde 35 Hissesini Satın Aldı!

Güney Kore’nin en büyük kablosuz taşıyıcısı Sk Telecom’un telekom dışı yatırım iştiraki SK Square, kripto para borsası Korbit’e 75 milyon $ yatırım yaptı.

Korea JoongAng Daily tarafından yayımlanan bir açıklamaya göre; SK Square, Korbit hisselerini elinde tutarak net varlık değerini büyütmek istiyor. Bilindiği üzere Korbit, Bithumb, Upbit ve Coinone ile birlikte dört büyük Güney Kore kripto para borsasından biri konumunda yer alıyor.

728×90 muhabbit - Koreli Telekom Devi Sk Telecom,  Kripto Para Borsası Korbit'in Yüzde 35 Hissesini Satın Aldı!300x250 muhabbit - Koreli Telekom Devi Sk Telecom,  Kripto Para Borsası Korbit'in Yüzde 35 Hissesini Satın Aldı!

Yatırımın ardından SK Square, Korbit’in %35 hissesine sahip olacak. Ayrıca SK Square; yeni girişimi ile beraber kripto para borsasında, Güney Koreli yatırım devi NXC’nin arkasındaki ikinci en büyük hissedar olacak gibi görünüyor.

29 Kasım 2021 tarihindeki bu yeni duyuru, SK Square’in ağustos ayında kurulmasından bu yana kripto para alanına ilk adımını oluşturuyor. Güney Kore haber ajansı Newsis tarafından yayımlanan bir açıklamaya göre, SK Square ve Korbit, aynı zamanda, değiştirilemez tokenlar (NFT) ve Metaverse gibi popüler kripto para faaliyetlerini ortaklaşa tanıtmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Bunların yanında SK Square, Kakao destekli bir 3D avatar prodüksiyon ekibi olan Onmind’e 6,7 milyon $ yatırım yaparak Metaverse sahnesinde şimdiden bazı adımlar attı. Şirketin baş yatırım sorumlusu Yoon Poong-young, SK Square’in bir yatırım şirketi olarak konumunu iyileştirmek için blockchain ve Metaverse gibi gelişen teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar