Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70059.99
-1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3777.16
2.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.95
2.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.6
3.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Kosta Rika, Kazakistan’daki Madencileri mi Çekecek?

Kosta Rika’daki bir hidroelektrik santrali, kripto para madenciliğine güç sağlamak için yeniden tasarlandı.

Clock
Paylaş
Kosta Rika, Kazakistan’daki Madencileri mi Çekecek?

Tesis, Başkent San Jose’den yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta ve şimdilik 650’den fazla makineye güç sağlıyor. Pandemiyle birlikte hükümet, fazla güç kaynağı nedeniyle elektrik satın almayı bıraktı. Bu sebeple açığa çıkan gücü kullanmak için tesisin bir kısmı, kısa süre önce madencilik faaliyetlerinde kullanılmaya başladı.

728×90 muhabbit - Kosta Rika, Kazakistan'daki Madencileri mi Çekecek?300x250 muhabbit - Kosta Rika, Kazakistan'daki Madencileri mi Çekecek?

Santral, 13,5 milyon dolar değerinde ve üç Megawatt’lık kapasiteye sahip olan üç tesisten biridir. Data Center CR, dijital madencilik bilgisayarlarını barındırmak için 500.000 dolar yatırım yaptı.

Başkan Eduardo Kooper, konuyla alakalı şunlar söyledi:

Dokuz ay boyunca faaliyeti durdurmak zorunda kaldık ve tam olarak bir yıl önce Bitcoin, blockchain ve dijital madencilik hakkında bir şeyler duydum. İlk başta şüpheyle yaklaştım, ancak bu işin çok fazla enerji tükettiğini öğrendim ve bizde de o enerji vardı.

Kooper, ucuz enerji ve internet hızı açısından iyi olan Kosta Rika’nın, uluslararası kripto para madenciliği için ideal bir yer olacağını ima etti. Kazakistan’da sorunlar yaşayan madenciler operasyonlarını Kosta Rika’yı taşımayı düşünebilir.

Kosta Rika’da Kripto Para Madenciliği

Kosta Rika’nın Bitcoin madencilik operasyonlarına başlamasında El Salvador’un parmağı olabilir, sonuçta birbirine yakın iki ülkeden bahsediyoruz. El Salvador, Kosta Rika’ya kripto paralar konusunda ilham olmuş olabilir.

Hükümetin odaklanması gereken şey; daha fazla madenciyi ülkesine nasıl çekebileceğini düşünmek olmalıdır. Şimdilik Data Center CR, yerel müşterilere hizmet vermeye devam ediyor.

31 yaşındaki bir bilgisayar güvenlik mühendisi, 2021’de evden kripto para madenciliği yapmaya başladıktan sonra, bilgisayarını santraldeki ağa bağlayarak operasyonlarının maliyetini neredeyse yarıya indirmeyi başardı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar