Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69697.75
-0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3812.48
1.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.8
-3.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.5
-1.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kraken Baş Hukuk Görevlisi: Düzenlemeler Mutlaka Gelecek!

Marco Santori, bazı kripto para firmalarının düzenleyicilere karşı aldığı muhalif duruşu eleştiriyor.

Clock
Paylaş
Kraken Baş Hukuk Görevlisi: Düzenlemeler Mutlaka Gelecek!

Önde gelen Amerika Birleşik Devletleri kripto para borsaları ve finansal düzenleyiciler son dönemlerde kripto para piyasası için sık sık karşı karşıya geliyor. Düzenlemeler ile ilgili yapılan açıklamalar hakkında konuşan Kraken baş hukuk görevlisi Marco Santori, ileriye dönük olası düzenleme girişimleri hakkında açıklama yaptı.

728×90 muhabbit - Kraken Baş Hukuk Görevlisi: Düzenlemeler Mutlaka Gelecek!300x250 muhabbit - Kraken Baş Hukuk Görevlisi: Düzenlemeler Mutlaka Gelecek!

23 Eylül tarhinde Bloomberg’in QuickTake Stock yayınında konuşan Santori, izleyicilere şunları söyledi:

“Bu endüstrinin ABD’deki ve yurtdışındaki hükümetlerden daha ağır, Wall Street benzeri düzenlemelerle karşı karşıya kalacağına inanmıyorsanız, bir fantezi dünyasında yaşıyorsunuz.”

Santori’nin yorumları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu ayın başlarında büyük kripto para borsası Coinbase’i komisyonun menkul kıymet olarak kabul ettiği bir kripto para getiri programı üzerinden dava etme tehditlerini takip ediyor. Hareket, borsa CEO’su Brian Armstrong’u sosyal medyada mücadeleci ve dirençli bir duruş benimsemeye teşvik etti, ancak borsa o zamandan beri SEC’in istekleri doğrultusunda söz konusu programı rafa kaldıracağını açıkladı. 

Gelişmeler hakkında yorum yapan Santori, şu ifadelere yer verdi:

“Brian’ın tweet’lerini kesinlikle takip ettim ve şunu söyleyeceğim, eğer bir parçanız onun öyle olduğunu düşünmüyorsa kripto para topluluğu hakkında kendinize karşı dürüst olmuyorsunuz demektir.” 

Santori ayrıca, düzenleyicilerle bu tür bir yaklaşımı desteklemeyeceğini ve tarihsel olarak hiçbir zaman bu tür girişimlerin başarılı olmadığını ve deneyimlerinden yola çıkarak SEC’in girişimlerinin tartışmaya açık olduğunu söyledi.

SEC İş Birliği Öneriyor

ABD mali düzenleyicileri, özellikle SEC Başkanı Gary Gensler yönetiminde, bu yıl token tekliflerini, merkezi olmayan finansı, stablecoinleri, borsada işlem gören fonları ve borç verme platformlarını etkileyecek bir dizi politika değişikliği getirmeyi planladıklarını belirtti.

Gensler açıklamalarında sürekli olarak endüstri aktörlerini ileriye dönük ajansla ilişki kurmaya çağırıyor. Düzenleyici görünüm hala gelişmekteyken, bu arada kripto para piyasaları, düzenleyicinin kripto paralar ile ilgili kamu müdahalelerinin her birinin olası etkilerine karşı oldukça hassas olmaya devam ediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar