Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67092.84
-3.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3720.1
-0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.5
-5.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.1
-3.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kraken CEO’su Jesse Powell Bitcoin Hakkında İyimser Konuşmaya Devam Ediyor

Bitcoin’in kullanımı nasıl değişiyor?

Clock
Paylaş
Kraken CEO’su Jesse Powell Bitcoin Hakkında İyimser Konuşmaya Devam Ediyor

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell Bitcoin’in küresel siyasi işlere karıştığını ve ekonomideki önemini gösterdiğini belirtti.

Bloomberg’e konuk olan Powell, 2021’de Bitcoin’in 100.000 dolar olacağını söylemişti. Ancak katıldığı yayında bu fiyata henüz ulaşamadığını ve hala yükselişte olduğuna dikkat çekmişti.

728×90 muhabbit - Kraken CEO’su Jesse Powell Bitcoin Hakkında İyimser Konuşmaya Devam Ediyor300x250 muhabbit - Kraken CEO’su Jesse Powell Bitcoin Hakkında İyimser Konuşmaya Devam Ediyor

Jesse Powell konu hakkında şunları söyledi:

Geçen seneki yükselişten sonra birçoğumuz Bitcoin’in 100.000 doları aşacağını düşündük. Ben fiyat konusunda hala iyimserim. Ancak bunu önceden tahmin etmek çok zor.

Bitcoin’in kullanılması gerektiğini görüyoruz. Birçok ülkedeki enflasyon 80’li yıllardan sonra en yüksek seviyelerinde. Bunu marketlere gittiğimiz zaman çok daha iyi fark ediyoruz. Bitcoin’e olan ihtiyaçtan dolayı temelleri daha da güçleniyor.

Kullanım alanlarının da gittikçe yaygınlaştığına dikkat çeken Powell, bunun son örneği olarak Kanadalı kamyoncuların yaptığı fon toplama etkinliğini örnek gösterdi ve konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin sadece fiyat spekülasyonu yaratan bir araç değil. Bunu en son Kanada’da gördük. Hükümet müdahalesine karşı Kanadalı kamyoncular kripto paralar ile fon topladı. Artık Bitcoin, dünya sorunlarını çözüyor ve insanların doğrudan paraya ulaşmasını sağlıyor. Bitcoin özgürlüktür.

Jesse Powell daha önce Bloomberg’e konuk olduğunda yeni NFT pazar yerinden bahsetmişti

60c0f11dfde7960018aacf86 - Kraken CEO’su Jesse Powell Bitcoin Hakkında İyimser Konuşmaya Devam Ediyor

Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, 2021 Aralık ayında konuk olduğu Bloomberg News’te NFT’ler üzerine konuşmuştu.

2022 yılında NFT pazarına girmek istediğini dile getiren Powell ayrıca NFT karşılığında “borç/kredi veren” bir NFT platformu açmak istediklerini söylemişti.

Yeni kurulacak platformda NFT’ler teminat olarak gösterilip yerine kredi temin edilebilecek. NFT’lerin likidasyon değerlerinden kredi değerlendirmesi yapılacak.

NFT’ler hakkında yorum yapan Powell şunları söyledi:

Başta NFT’ler spekülasyonlardan oluşuyordu. Sonra insanlar sanat satın alarak sanatçıları destekledi. Üçüncü aşama ise NFT’lerin işlevsel kullanımları üzerine olacak.

Bu yorumu ile Powell, 2022 yılında NFT’lerin kullanım alanlarının genişleyeceğini düşünüyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar