Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61334.73
2.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3277.84
3.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.66
2.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.8
2.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Airdropları bu yıl 4 milyar dolarlık varlık dağıttı! Bu yıl hangi airdroplar var?

Clock
Paylaş
Kripto Airdropları bu yıl 4 milyar dolarlık varlık dağıttı! Bu yıl hangi airdroplar var?

2024 yılı boyunca kripto airdropları, kullanıcılarına yaklaşık 4 milyar dolar para kazandırdı. Yıl içinde hala büyük airdroplar gerçekleşmeyi bekliyor.

2024’te en büyük üç airdrop, Jupiter, Starknet ve Notcoin, her biri yaklaşık 1 milyar dolar değerinde token dağıttı. Bu projeleri, Solana ve Ethereum tabanlı Wormhole, Ether.fi, FriendTech ve Wen gibi projeler takip etti.

728×90 muhabbit - Kripto Airdropları bu yıl 4 milyar dolarlık varlık dağıttı! Bu yıl hangi airdroplar var?300x250 muhabbit - Kripto Airdropları bu yıl 4 milyar dolarlık varlık dağıttı! Bu yıl hangi airdroplar var?

Kripto airdropları, projelerin kullanıcılarına token dağıttığı zaman meydana gelir. Genellikle bu, projelerin kontrolünü topluluğuna devretmesi ve kullanıcıların oy verebileceği yönetişim tokenları sunmasıyla gerçekleşir. Bazen proje ekipleri airdropları birkaç sezona yayar, çünkü sadece token almak amacıyla protokolü kullanan cüzdanlara dağıtım yapmak istemez.

CoinGecko’nun raporuna göre, tarihteki en büyük airdropları Uniswap, Apecoin ve dYdX gerçekleştirdi. Raporda 2023 yılına kadar toplam airdrop değerinin 26,6 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor. Bu değerler, tokenların ulaştığı en yüksek fiyatlara dayalı olarak hesaplanmıştır.

CoinGecko’nun verilerine göre 2024’teki zirve noktalarındaki airdroplar da dahil edildiğinde, şu ana kadarki toplam airdrop değerinin 34 milyar dolara ulaştığı görülüyor.

2024 yılında Gelecek Airdroplar

Bu yıl içinde önemli kripto airdropları planlanıyor. Ethereum Layer 2 ağı ZKsync, önümüzdeki hafta airdrop gerçekleştirecek. Solana merkezli merkezi olmayan borsa Zeta Markets, haziran ayında airdrop yapacak. Ethereum yeniden alım protokolü EigenLayer, airdrop sürecini başlattı ancak tokenler yıl sonuna kadar devredilemeyecek. Zincirler arası mesajlaşma protokolü LayerZero da yakında airdrop gerçekleştirecek.

Airdrop Çiftçiliği ile Mücadele

Projeler airdroplar aracılığıyla büyük miktarda para dağıtırken bu sistemi suistimal etmek isteyenlerin sayısı da artıyor. Airdrop çiftçileri, token kazanma umuduyla birçok cüzdan kullanarak projelerle etkileşime geçer. Projeler ise bu cüzdanları tespit edip dağıtımdan çıkarmaya çalışır.

LayerZero, airdrop çiftçilerini önlemek için sert bir tutum sergiliyor. Airdrop çiftçiliği raporlarını bildirenlere ödüller veriyor ve tüm raporları inceleyerek olası tüm iddiaları ele alıyor.

ZKsync, yaklaşan airdrop için çiftçi cüzdanlarını tespit ederek bu cüzdanları kaldırdı. Ayrıca büyük dağılıma sahip cüzdanlara sınır koyarak tokenları tüm alıcılar arasında yeniden dağıttı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar