Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66666
3.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3497
2.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.26
3.71%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.4
3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Karşıtı Vanguard, SEC’ye başvuru yaptı

Clock
Paylaş
Kripto Karşıtı Vanguard, SEC’ye başvuru yaptı

ABD’li yatırım danışmanlığı şirketi Vanguard, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı yeni bir başvuruda, “Vanguard Özel Fonlar” adını taşıyan bir fon ürünü piyasaya sürmeyi hedefliyor. Şirketin kripto paralara olan olumsuz tavrı bilindiği için bu girişim bazı spekülasyonlara neden oldu.

728×90 muhabbit - Kripto Karşıtı Vanguard, SEC'ye başvuru yaptı300x250 muhabbit - Kripto Karşıtı Vanguard, SEC'ye başvuru yaptı

Vanguard’ın başvurusunda kripto bağlantılı terimlere verdiği tanımlar dikkat çekti. Şirket, dijital para birimini değer saklama aracı, takas aracı ya da hesap birimi olarak tanımlarken, aynı zamanda merkeziyetsiz ağlara ve dağıtılmış defter üzerine kaydedilen dijital varlıkları içeren işlemlere de değindi.

Diğer bir dikkate değer nokta Vanguard’ın dijital güvenlik token’ları ile dijital hizmet token’ları arasındaki ayrımı ortaya koyması. Dijital güvenlik token’ları dijital paralar ve dijital hizmet token’ı olmayan herhangi bir dijital varlığı kapsarken, dijital hizmet token’ları belirli bir ağa, ürüne veya hizmete erişim sağlayan dijital varlıkları ifade ediyor.

Vanguard kendini Bitcoin muhalifi olarak tanımlamıştı

SEC’ye yaptığı bu son başvura ile Vanguard’ın kripto dünyasına giriş yapma olasılığı, şirketin kripto karşıtı duruşunu değiştirebileceği spekülasyonlarını doğurdu. Ancak piyasa şirketin spot Bitcoin ETF‘lere karşı önceki olumsuz tutumunu biliyor. O yüzden bu adımın ne kadar ileri gideceği belirsiz.

Aynı zamanda şirketin otuz yıldır Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Tim Buckley, bu yılın sonunda görevi bırakacak. Şirketin yen CEO’su BlackRock’ta eski bir yönetici olan Salim Ramji olacak. BlackRock’ın küresel ETF işini yönetme konusundaki deneyimi göz önüne alındığında Ramji’nin CEO olması, olası bir değişiklik yönündeki spekülasyonları körüklüyor. Coingape

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar