Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66310.01
-0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.69
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.48
-1.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.1
2.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para ATM’leri Para Aklamak İçin Mi Kullanılıyor?

Yayımlanan bir rapora göre kripto para ATM’leri, para aklamada odak noktası haline geldi.

Clock
Paylaş
Kripto Para ATM’leri Para Aklamak İçin Mi Kullanılıyor?

Uyuşturucu Uygulama İdaresi’nin Stratejik İstihbarat Bölümü tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre, uyuşturucu kaçakçıları, kısmen COVID-19 salgını nedeniyle 2020’de kripto para bazlı işlemlere ve teknolojiye giderek daha fazla odaklanmaya başladı.

728×90 muhabbit - Kripto Para ATM'leri Para Aklamak İçin Mi Kullanılıyor?300x250 muhabbit - Kripto Para ATM'leri Para Aklamak İçin Mi Kullanılıyor?

Ajansın 2 Mart tarihinde yayınladığı 2020 Ulusal Uyuşturucu Tehdit Değerlendirmesindeki bulgularına göre, pandemi, özellikle ABD ve Meksika arasındaki sınır ötesi sevkiyatları durdurdu. Rapora göre, kripto para ATM’leri, kuryelerin fiziksel olarak taşımak zorunda kalmadan paranın sınırlar ötesine geçmesi için bir yol sundu. 

DEA’nın belgesinde, geçen yıl kripto para birimiyle ilgili suçlarla ilgili hiçbir istatistik veya rakam bulunmuyor, ancak şu ifadelere yer veriliyor:

“Kara para aklama operasyonları, yasadışı toplu para hareketine yardımcı olmak için giderek artan bir şekilde, kripto para otomatik para çekme makinelerini (ATM) kullanıyor.”

Raporda ayrıca uyuşturucu kaçakçılarının ve kara para aklayıcıların, bu para birimlerinin kullanımının daha geniş çapta benimsemesinin, kripto para birimini ticaret tabanlı kara para aklama (TBML) faaliyetine giderek daha fazla dahil edildiği belirtiliyor.

Elde edilen bulgulara göre kripto para ATM’leri herhangi bir para aklama ve uyuşturucu kaçakçılarının kripto para makinelerine büyük miktarda nakit yatırmak ve fonların kökenlerini saklamaya izin vermek üzere kullanılıyor. DEA, son olarak raporda, yasadışı aktörlerin kara para aklama çabalarını ilerletmek için bu teknolojiyi kullanma istekliliğinin artış gösterdiğini dile getiriyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar