Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60154.62
2.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3202.32
1.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.89
0.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539
1.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Borç Verme Platformu Celsius’un Dava Harcamaları 3 Milyon Doları Geçti!

Celsius cephesinde sular durulmuyor!

Clock
Paylaş
Kripto Para Borç Verme Platformu Celsius’un Dava Harcamaları 3 Milyon Doları Geçti!

Kripto para piyasasındaki düşüşlerden olumsuz etkilenen Celsius şirketi iflas başvurusunu yapmasıyla birlikte aleyhine birçok dava açılmıştı. Celsius şirketinin bu davalar için harcadığı miktar ise 3 milyon doları geçmiş durumda.

Celsius Şirketinde Sular Durulmuyor!

celsius düşüş 1200x600 - Kripto Para Borç Verme Platformu Celsius'un Dava Harcamaları 3 Milyon Doları Geçti!
celsius düşüş

Celsius cephesindeki yaşanan gelişmelere genel olarak bakacak olursak;

728×90 muhabbit - Kripto Para Borç Verme Platformu Celsius'un Dava Harcamaları 3 Milyon Doları Geçti!300x250 muhabbit - Kripto Para Borç Verme Platformu Celsius'un Dava Harcamaları 3 Milyon Doları Geçti!
  • Piyasada yaşanan büyük düşüşler nedeniyle, ödeme yapmakta zorlandığını belirten platform, çekim işlemlerini askıya almıştı.
  • Ödeme yapmakta zorlanan platform, 2022 yılının temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.
  • Yine temmuz ayında DeFi protokolü KeyFi, Celsius’un stake etme ve DeFi stratejilerinde anlaşmaya uymadığını iddia ederek dava açmıştı. Kısa süre sonra Celsius cephesinden de karşı dava gelmişti.
  • Celsius cephesinde kötü olaylar silsilesine bir yenisi daha eklenerek, Celsius kullanıcılarına ait e-posta adreslerinin sızdırıldığı iddiaları kamuoyunda yer almıştı.
  • Celsius şirketi iflas sonrası paralarını geri almaya çalışan alacaklıları ve müşteri temsilcileri için canlandırma planını açıklamıştı.
  • Celsius Kurucusu ve eski CEO’su Alex Mashinsky hesapların dondurulmasından önce platform üzerinden 10 milyon dolarlık çekim yaptığının açığa çıkması kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.
  • Yaşanan olaylar sonrasında iflas başvuruları da art arda gelmeye başlamıştı. Celsius şirketi CEO’su Alex Mashinsky’in görevinden istifa etmesi sonrasında şirketin CSO’luğu görevini üstlenen Daniel Leon’dan da istifa haberi gelmişti.
  • Kamuoyuna yansıyan yeni bilgilere göre ise 13 Temmuz ile 31 Temmuz arasında, Celsius’u temsil eden hukuk firması Kirkland ve Ellis de Celsius şirketinden yaklaşık 2,6 milyon dolarlık ücret talebinde bulundu. 13 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında ise yine bir başka hukuk firması Akin Gump’ta hizmeti karşılığında Celsius şirketinden yaklaşık 750.000 dolarlık bir ücret aldı.

Söz konusu tüm bu olaylar sonrasında davalarla baş etmeye çalışan Celsius şirketinin davalar için ödediği miktar 3 milyon doları geçmişken, ilerleyen zamanlarda katlanarak artacağı da kamuoyuna yansıyan iddilar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Celsius Kurucusunun 10 Milyon Dolarlık İşlemi, Tepkilere Yol Açtı!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar