Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66626
3.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3496.46
1.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.25
3.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.2
3.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Borç Verme Şirketi Genesis İflas Başvurusu Yaptı!

Genesis beklenen açıklamayı yaptı!

Clock
Paylaş
Kripto Para Borç Verme Şirketi Genesis İflas Başvurusu Yaptı!

Yaşanan uzun kripto para kışından sonra iflas eden şirketlerin sayısı artmaya devam ediyor. Kripto para borç verme şirketi Genesis Global Capital’in Bölüm 11 İflas korumasına başvurmaya hazırlandığı dedikoduları dolaşırken beklenen açıklama geldi.

Bloomberg’ün 18 Ocak 2023 tarihinde yaptığı habere göre Digital Currency Group (DCG) borçlarını kapamak için elindeki nakit parayı artırmaya çalışıyordu. Ancak bunda başarılı olamazsa DCG bünyesindeki Genesis adına iflas başvurusu yapılacaktı. DCG bu tarihte Genesis tarafındaki sıkıntı nedeniyle temettüleri askıya aldığını açıklamıştı.

728×90 muhabbit - Kripto Para Borç Verme Şirketi Genesis İflas Başvurusu Yaptı!300x250 muhabbit - Kripto Para Borç Verme Şirketi Genesis İflas Başvurusu Yaptı!

Temettü: Şirketin dönem içinde elde ettikleri kârdan mevcut ortakların pay alma hakkıdır. Bir şirketin temettülerini askıya almasının nedeni mali sorunlar ya da beklenmeyen giderler olabilir.

Son raporlara göre Genesis’in alacaklılarına 3 milyar dolardan fazla borcu bulunuyor. DCG, sahip olduğu yan kuruluşları kurtarmak için risk sermayesi portföyünün bir kısmını satmayı düşündüğünü açıkladı. Şirketin portföyü, 500 milyon dolardan daha fazla değere sahip ve 200’den fazla kripto para bağlantılı şirkete sahip.

Genesis’in borçlu olduğu şirketlerin başında 900 milyon dolar ile Gemini borsası geliyor. Gemini’nin müşterilerinin fonları borç verme şirketinde kaldı. Genesis’in geri ödemeleri durdurma kararından sonra 2022 Kasım’da Gemini borsası para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kaldı.

Gemini, Genesis yüzünden zor durumda kalmasından dolayı halka açık bir şekilde Genesis, DCG ve Kurucusu ve CEO’su Barry Silbert’e savaş açtı. Gemini’nin Kurucu Ortağı Cameron Winklevoss, Silbert’i hesaplarda dolandırıcılık yapmakla suçladı ve şirketten çıkarılmasını istedi.

Genesis ile likidite sorunlarını çözemeyen Gemini borsası, o tarihten itibaren borç verme platformu ile kredi ortaklığını feshetti ve kazanç programını resmen sona erdirdiğini açıkladı. Ancak bu açıklamalar düzenleyici kuruşların şirketleri incelemesine engel olamadı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsası (SEC), iki şirketi dünya çapında yüz binlerce yatırımcıya kayıtsız menkul kıymet sattıkları iddiasıyla suçladı.

SEC ayrıca Genesis’in Gemini müşterilerinden aldığı fonlar ile yatırım fırsatlarını finanse etmek ve DCG hisselerini ikincil hissedarlardan satın almak için DCG’ye borç verdiğini dahi ima etti.

Genesis İflas Başvurusu Ayrıntıları

Genesis yaptığı Bölüm 11 İflas koruması başvurusunda Gemini şirketine ödenecek 765,9 milyon dolarlık bir kredi listeledi. Yüksek ödeme listesinde yer alan diğer şirketler arasında merkezi olmayan bir platform olan Donut’a 78 milyon dolarlık bir kredi ve Van Eck fonuna ödenecek 53,1 milyon dolarlık bir kredi borcu bulunuyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar