BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Kripto Para Borsaları Hacim Rekoru Kırıyor! Borsalardaki Bitcoin Miktarı En Düşük Seviyede!

Kripto para borsaları rekor kırıyor. Spot işlem tarafında kripto para borsaları Aralık ayında rekor kırarken, toplamda 379 Milyar $’lık hacim oluştu.

Yayın:

-

kripto para borsaları

Kripto para borsaları rekor kırıyor. Spot işlem tarafında kripto para borsaları Aralık ayında rekor kırarken, toplamda 379 Milyar $’lık hacim oluştu.

Bir önceki en yüksek seviye ise 2018 yılında yaşanmıştı. Ocak 2018 tarihinden beri kripto para borsalarında spot hacim rekoru kırılamıyordu. 2019 ve 2020 yılının ilk yarısında oldukça düşük olarak kayıtlara geçen hacimler, Kasım ve Aralık ayında tavan yaptı.

20 büyük borsanın verileri ile oluşturulan veriler ise The Block Research’e ait. Toplamda 379 Milyar $’lık hacimin 219 Milyar $’ı Binance kaynaklı olurken, 45.7 Milyar $’lık kısım ise Coinbase kaynaklı görünüyor.

kripto para borsası hacimleri

2020 yılında ise kripto para borsalarının toplam hacmi 12 ay için 1.8 Trilyon $ seviyesine ulaşmış görünüyor.

2020 yılı ile birlikte Bitcoin ve Ethereum tarafında borsalardan yüklü çıkışlar olduğunu sizlere aktarmıştık. Kripto para borsalarının cüzdanlarında bulunan Bitcoin ve ETH’ların miktarı dip seviyelerde bulunurken, sadece 2 Ocak tarihinde 19.000 BTC kripto para borsalarından çıkış yapmıştı.

Glassnode verilerine göre kripto para borsalarının cüzdanlarında sadece 2.36 Milyon BTC kalmış durumda.

Sizce bu durum BTC fiyatını nasıl etkileyecek?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler