Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64273.3
-0.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3507.4
-0.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.44
-0.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.2
-0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto Para Borsaları, LUNA ve UST Düşüşlerinde Kullanıcılarını Nasıl Korudu?

Kripto para borsalarından biri, LUNA’daki hızlı fiyat değişimlerini farketti ve 8 Mayıs 2022 tarihinde tüm kullanıcılarını uyardı!

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsaları, LUNA ve UST Düşüşlerinde Kullanıcılarını Nasıl Korudu?

LUNA ve UST’nin çöküşü kripto para yatırımcılarını ve yatırım şirketlerini kötü şekilde etkiledi. Birçok yatırımcı, Anchor ve farklı platformlar üzerinde UST üzerinden stake işlemi yaparak pasif getiri elde ediyordu. LUNA’nın çöküşüyle birlikte UST’nin kendini 1 dolara sabitlemesi imkansız hale geldi. Birçok kişi bu durumdan dolayı büyük kayıplar yaşadı.

728×90 muhabbit - Kripto Para Borsaları, LUNA ve UST Düşüşlerinde Kullanıcılarını Nasıl Korudu?300x250 muhabbit - Kripto Para Borsaları, LUNA ve UST Düşüşlerinde Kullanıcılarını Nasıl Korudu?

OKX, Kullanıcılarını 8 Mayıs’ta Uyardı!

Kripto para borsası OKX, LUNA ve UST’nin çöküşü sırasında kullanıcılarını korumaya çalıştı. OKX, LUNA’daki hızlı fiyat değişimlerini farketti ve yatırımcıların bu durumdan etkilenmemesi için 8 Mayıs 2022 tarihinde tüm kullanıcılarını uyardı. OKX, UST’yi stake eden kullanıcıların, stake süresini beklemeden UST’lerini satabilmesini sağladı.

LUNAUSD 2022 05 24 12 08 36 1073x600 - Kripto Para Borsaları, LUNA ve UST Düşüşlerinde Kullanıcılarını Nasıl Korudu?

8 Mayıs 2022 tarihinde OKX, 7.000’den fazla kullanıcıya ait 360 milyondan fazla UST’nin olduğunu bildirdi. Borsa, bu duyuruyu yaptığında LUNA 67 $ UST ise 0.99 $ değerindeydi. 10 Mayıs 2022 tarihinde OKX, yaptığı uyarıdan sonra 2.400’den fazla kullanıcının yaklaşık 139 milyondan fazla UST’yi stake işleminden çıkardığını duyurdu.

İlginizi Çekebilir: LUNA’da Neler Oldu?

Binance, 10 Mayıs’ta Çekim İşlemlerini Durdurdu!

Ağ tıkanıklığı ve yavaşlığı nedeniyle kripto para borsası Binance, Terra ağındaki LUNA ve UST için para çekme işlemlerini 10 Mayıs 2022 TSİ 05.20’de “geçici olarak” askıya aldığını duyurdu. Birkaç saat sonra işlemleri tekrar açtığını duyurdu.

13 Mayıs 2022 tarihinde Bybit, spot işlemlerde LUNA/BTC paritesini delist ettiğini duyurdu. Aynı tarihte Binance, spot işlemlerde; LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR paritelerini delist ettiğini duyurdu.

OKX Direktörü Lennix Lai, gelişmeler hakkında şu yorumu yaptı:

“Kripto para piyasasının son zamanlardaki hareketleri, yatırımcıların sabrını zorluyor. Gerçek şu ki, merkezi kripto para borsaları yatırımcılar için çok daha yüksek düzeyde koruma sağlayabiliyor. OKX’in böyle bi riski daha önceden farkedip kullanıcıları uyarmasına gerçekten sevindim.”

OKX’in kullanıcıları korumaya yönelik önlemleri hakkında konuşan OKX’in Küresel CMO’su Haider Rafique, konu hakkında şunları söyledi:

“Birkaç yılımı trader olarak geçirdim. OKX kadar kullanıcılarını koruyan bir borsa görmedim. Belki de bu adımları atmış olan tek büyük borsa OKX’dir. Bu tarz durumlarda kullanıcılarımızı yaşanan kayıplardan koruyabildiğimiz için çok gururluyum.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar