Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67982.01
-3.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3770.39
0.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.07
-4.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.4
-4.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto Para Borsası Coinbase, Gizlilik İhlaliyle Suçlanıyor!

Geçtiğimiz haftalarda SEC’in Wells bildirimiyle karşı karşıya kalan Coinbase’e bu kez ise gizlilik ihlali iddiasıyla dava açıldı

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsası Coinbase, Gizlilik İhlaliyle Suçlanıyor!

Kripto para borsası Coinbase’in başı beladan kurtulmuyor. Geçtiğimiz haftalarda SEC’in Wells bildirimiyle karşı karşıya kalan Coinbase’e bu kez ise gizlilik ihlali iddiasıyla dava açıldı. Bir Coinbase kullanıcısı, Coinbase’in Illinois Biyometrik Bilgi Gizliliği Yasası’nın (BIPA) belirli hükümlerini ihlal ettiğini iddia ederek hukuk yoluna başvurdu.

728×90 muhabbit - Kripto Para Borsası Coinbase, Gizlilik İhlaliyle Suçlanıyor!300x250 muhabbit - Kripto Para Borsası Coinbase, Gizlilik İhlaliyle Suçlanıyor!

Kripto para borsası Coinbase’in müşterilerinin parmak izi ve yüz şablonlarını toplayarak sakladığı iddia ediliyor. İddialara göre borsa kişisel verileri toplayarak biyometrik gizlilik yasalarını ihlal ediyor.

Kripto Para Borsası Coinbase Cephesinde Sular Durulmuyor! Coinbase SEC’e Dava Açmıştı!

Coinbase Genel Muhabbit 900x600 - Kripto Para Borsası Coinbase, Gizlilik İhlaliyle Suçlanıyor!

SEC ve Coinbase arasındaki hareketlilik sonrası, SEC’in dava açması beklenirken Coinbase’den dava hamlesi gelmişti. Söz konusu bu dava ise 2022 yılının Temmuz ayındaki bir dilekçeye dayanıyordu. Kripto para borsası Coinbase, 2022 yılının Temmuz ayında bir başvurusunda SEC’in dijital olarak sunulan ve ticareti yapılan menkul kıymetlerin düzenlenmesi noktasında bir taslak oluşturulmasını talep etmişti. Fakat söz konusu bu talebe SEC tarafından herhangi bir cevap gelmemişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar