Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69868.25
-1.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3756.14
2.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.94
0.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.7
3.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX’in, Önde Gelen Finansal Hizmetler Firmasını Bünyesine Katacağı İddia Ediliyor!

Zor durumdaki kripto para borç verme platformunun, FTX’e satılacağı söyleniyor.

Clock
Paylaş
FTX’in, Önde Gelen Finansal Hizmetler Firmasını Bünyesine Katacağı İddia Ediliyor!

Önde gelen kripto para borsalarından FTX, sektör içinde ortaya atılan iddialara göre, zor durumdaki kripto para borç verme platformu BlockFi’ı 25 milyon dolara satın almak için bir anlaşma imzalamaya yakın. Konu ile ilgili çeşitli iddialar olsa da, bu konu ilk olarak CNBC tarafından ortaya atıldı.

728×90 muhabbit - FTX'in, Önde Gelen Finansal Hizmetler Firmasını Bünyesine Katacağı İddia Ediliyor!300x250 muhabbit - FTX'in, Önde Gelen Finansal Hizmetler Firmasını Bünyesine Katacağı İddia Ediliyor!

Yayımlanan haberlere göre, iki şirket arasındaki anlaşmanın kısa süre içerisinde imzalanması bekleniyor.

Bu arada piyasada çıkan haberlere cevap veren BlockFi CEO’su Zac Prince, kısa süre önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile şu ifadelere yer verdi:

“Piyasada bir sürü dedikodu var. 25 milyon dolara satılmadığımızı %100 doğrulayabilirim. Herkesi yalnızca doğrudan bizden duyduğu ayrıntılara güvenmeye teşvik ediyorum. Daha fazla ayrıntıyı elimizden geldiğince çabuk paylaşmak istiyoruz.”

Bunun yanında CEO yaptığı başka bir duyuruda bir podcast linki paylaşarak şunları söyledi:

“Ayrıca daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, kesinlikle bu podcaste göz atın, mevcut piyasa faaliyeti ile ilgili birden fazla konuyu tartıştım.”

Hatırlanacağı üzere bu ayın başlarında BlockFi, geçen yılın mart ayındaki 3 milyar dolarlık bir önceki değerlemesine kıyasla 1 milyar dolarlık bir fonlama turunu kapattığı bildirmişti.

FTX’ten 250 Milyon Dolarlık Kredi

Bunun yanında FTX’in daha önce BlockFi’a 250 milyon dolarlık kredi verdiği biliniyor. Kripto para piyasasında düşüşler devam ederken birçok kripto para borsası maddi açıdan küçülmelere gitmişti. Ayrıca son dönemlerde işten çıkarmalar ile ilgili atılan adımlara BlockFi’ın da dahil olduğu biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde BlockFi şirketi de piyasa koşullarının şirket üzerinde olumsuz etki oluşturduğunu, bu yüzden çalışan sayısını yaklaşık yüzde 20 azaltacağını açıklamıştı. Ancak bu kötü koşullara rağmen alınan kredinin şirketi rahatlatacağı açıklanmıştı. O dönem açıklama yapan şirket CEO’su şu ifadelere yer verdi:

“Bugün BlockFi olarak, bilançomuzu ve platform gücümüzü daha da güçlendirecek, 250 milyon dolarlık bir kredi olanağı için FTX ile bir anlaşma imzaladık.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar