Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57057.13
7.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3236.51
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.83
-0.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.8
-1.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto Para Borsası Gemini, İrlanda’dan, Dijital Para Kurumu Lisansı Aldı!

Gemini, İrlanda’da yasal olarak elektronik para ihraç etme imkanı sağlamış oldu.

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsası Gemini, İrlanda’dan, Dijital Para Kurumu Lisansı Aldı!

Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para borsası Gemini, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, İrlanda Merkez Bankası’ndan elektronik para lisansı aldığını duyurdu.

Haber ajansı The Irish Times tarafından 21 Mart 2022 tarihinde yayımlanan bir rapora göre, elde edilen yeni lisans ile Gemini, İrlanda’da yasal olarak elektronik para ihraç etme imkanı sağlamış oldu.

Binance BannerBinance Banner

Gemini, elde ettiği bu lisansı, hâlihazırda faaliyet gösterdiği İngiltere’de aktif bir şekilde kullanıyor.

Borsanın almış olduğu bu lisansa sahip olan diğer şirketler arasında, ödeme sağlayıcısı Stripe ve sosyal medya devi Meta bulunuyor.  

Başvuru Brexit Döneminde Yapıldı

The Irish Times’ın haberinde, Gemini‘nin şu an elde ettiği lisans için, 2016 Brexit oylamasının yapıldığı dönemde yani 2020 yılının başlarında başvurduğu belirtiliyor. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz yıl da Dublin’de bir ofis kurdu ve İrlanda operasyonlarını yönetmesi için Leveris’in eski strateji başkanı Gillian Lynch’i işe aldı.

Göreve başlaması ile birlikte kullanıcılara bilgilendirme mesajı gönderen Lynch, şu açıklamayı yaptı:

“İrlanda Merkez Bankası’ndan bu Elektronik Para Kurumu yetkisinin alınması, müşteri koruma ve uyum programlarımıza ait standartların bir kanıtıdır. İrlanda, finansal hizmetler ve gelişen teknolojiler için uluslararası bir merkezdir ve buradaki tüketiciler, yenilikçi fintech ürünlerine büyük ilgi duyuyor.”

Yönetici ayrıca, güvenilir hizmetlerini, İrlanda pazarındaki bireylerinin yanında, daha geniş anlamda Avrupa’ya da getirmeyi dört gözle beklediklerini dile getirdi.

Borsa son dönemlerde kripto para alanında attığı adımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl borsa, 400 milyon dolar değerinde bir finansman turu gerçekleştirdi.

2008 Olimpiyatları’nda kürekte ABD’yi temsil eden kardeşlerin her birinin kripto para yatırımları ve Gemini’deki hisselerinin şu anki değerinin tahmini olarak 5 milyar dolar civarında olduğu söyleniyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar