Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69639.17
-0.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3801.2
0.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.78
-3.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $613.2
-1.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto Para Borsası Hotbit, Alım Satım, Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldığını Duyurdu!

Borsa, tüm kullanıcıların varlıklarının ve verilerinin güvende olduğunu belirtti.

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsası Hotbit, Alım Satım, Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldığını Duyurdu!

Kripto para borsası Hotbit, 10 Ağustos 2022 Çarşamba gününden itibaren alım satım, para yatırma, para çekme ve fonlama işlemlerinin askıya alındığını duyurdu. 

Şirketin web sitesinde yayımlanan bir duyuruya göre, askıya alma, eski bir yönetim çalışanının 2021 yılında bazı kuralları ihlal ettiği iddia edilen bir projeye katılımıyla ilgili devam eden bir soruşturma sırasında geldi.

728×90 muhabbit - Kripto Para Borsası Hotbit, Alım Satım, Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldığını Duyurdu!300x250 muhabbit - Kripto Para Borsası Hotbit, Alım Satım, Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldığını Duyurdu!

Hotbit, soruşturma veya çalışanın kimliği hakkında herhangi bir bilgiye yer vermedi ama bu çalışanın Hotbit’ten bu yılın nisan ayında ayrıldığını söyledi. Bunun yanında, birkaç üst düzey yöneticinin temmuz ayının sonundan bu yana kolluk kuvvetleri tarafından mahkemeye çağrıldığını ve soruşturmaya yardımcı olduklarını söyledi. 

Hotbit blog yazısında ayrıca, şirketin ve diğer çalışanların söz konusu proje hakkında bilgisinin olmadığı ve projede yer almadığı belirtildi.

hotbit1 - Kripto Para Borsası Hotbit, Alım Satım, Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldığını Duyurdu!

Borsa, bazı yaptırımlar gereği, Hotbit’in normal şekilde çalışmasını engelleyen bazı fonları dondurdu açıklamasını yaparak, tüm kullanıcıların varlıklarının ve verilerinin güvende olduğuna da yer verdi. Ayrıca Hotbit, dondurulan varlıkların serbest bırakılması için kolluk kuvvetlerine başvurduğunu da söyledi. 

Açık Pozisyonlar İptal Edilecek

Bunların yanında yayımlanan ayrı bir duyuruya göre, Şanghay ve Taipei merkezli borsa, askıya alma sırasında tüm açık emirlerinde iptal edileceğini belirtti. Ayrıca, pozisyonları elinde tutarak kaybı önlemek için tüm kullanıcıların kaldıraçlı borsa yatırım fonu (ETF) pozisyonlarını da kapatacağını belirtti. Bu arada askıya alınmasına rağmen Hotbit, yatırım ürünlerinin gelirlerini kullanıcılara dağıtmaya devam da edecek.

2018 yılında kurulaan Hotbit, Hong Kong ve Estonya’da tescil edilmiş şekilde faaliyet gösteriyor. Firmanın web sitesinde yer alan bilgilere göre 170’den fazla ülkeden 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar