Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61249.41
-0.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3335.3
-0.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.43
1.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.7
-3.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Borsası Hotbit, Siber Saldırıya Uğradı!

Borsaya erişim durduruldu.

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsası Hotbit, Siber Saldırıya Uğradı!

Kripto para borsası Hotbit, yapmış olduğu bir açıklama ile 29 Nisan saat 11:00 civarında ciddi bir siber saldırıya uğradığını ve bu durum sonucunda bazı temel hizmetlerin çökmesine neden olduğunu duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Yapılan açıklamada saldırganların Hotbit’in cüzdanlarına girmeye çalıştığını ancak, bu girişimin risk kontrol sistemi tarafından tespit edilerek önüne geçildiği bildirildi. Yaşanan bu saldırı olayı sonucunda Hotbit ekibi, inceleme ve restorasyon için tüm hizmetleri şu an için kapattığını ve genel iyileşme süresin boyunca kapalı kalacağını bildirdi.

Kullanıcılarına bilgilendirme yapan borsa yatırımcıların tüm varlıklarının güvende olduğunu ve konu hakkında gelişme oldukça bilgilendirme yapacaklarını açıkladı.

2 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan ve 200’den fazla sunucudan oluşan devasa bir servis sistemi mimarisine sahip olan borsa kısa süre içinde, güvenliği sağlamak için tüm sunucuları tamamen yeniden inşa edeceklerini söyledi.

Son olarak borsa, iyileştirme işlemlerinin 7-14 gün sürebileceğini belirterek, kullanıcıların Hotbit borsası ile aynı şifreye sahip olan diğer sitelerdeki şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar