Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66659.99
4.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3487.51
2.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.14
4.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.7
3.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto Para Borsası Huobi, Dubai ve Yeni Zelanda’da Lisans Aldı!

Kripto para borsası Huobi, Dubai ve Yeni Zelanda’daki ilk lisanslarını alarak küresel olarak büyümeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsası Huobi, Dubai ve Yeni Zelanda’da Lisans Aldı!

Kripto para borsası Huobi, Yeni Zelanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yeni lisanslar alarak küresel olarak büyümeye devam ediyor.

Huobi Group, 17 Haziran 2022 tarihinde Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nden (DIFC) İnovasyon Lisansı aldı.

Huobi Group CFO’su Lily Zhang 20 Haziran Pazartesi günü konu ile ilgili şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Kripto Para Borsası Huobi, Dubai ve Yeni Zelanda'da Lisans Aldı!300x250 muhabbit - Kripto Para Borsası Huobi, Dubai ve Yeni Zelanda'da Lisans Aldı!

“DIFC lisansı bir ticaret lisansı değil, Huobi’ye Dubai’de faaliyet gösteren teknoloji girişimlerine teşvik sağlama yetkisi veriyor. Lisans, yerel teknoloji ekosistemine erişim, teknoloji araştırma, teknoloji geliştirmeleri, sermaye akışları ve vergiler için ayrıcalıklı bir konumda olmanızı sağlar.”

Zhang, Huobi’nin Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) bir Sanal Varlık MVP Lisansı almayı planladığını ve şirketin eksiksiz bir şekilde kripto para borsa ürünlerini ve hizmetlerini sunmak istediğini belirtti. Zhang sözlerine şu şekilde devam etti:

“Dubai’de başka lisansımız yok. Orta Doğu bölgesindeki bazı önemli müşterilere ve kurumsal müşterilere hizmet veren küçük bir ofisimiz var. Dubai VARA’dan bir Sanal Varlık MVP Lisansı almak için geçici bir başvuru gerçekleştiriyoruz.”

huobi 01 1200x600 - Kripto Para Borsası Huobi, Dubai ve Yeni Zelanda'da Lisans Aldı!

Huobi Düzenleyicilere Karşı Önlem Alıyor!

Huobi, ülkede kripto paralarla ilgili hizmetlerini sunmak için Yeni Zelanda’nın Finansal Hizmetler Sağlayıcısına (FSPR) kayıt oldu.

FSPR kaydı, yerel kullanıcılara ticaret hizmetleri sunmak isteyen tüm borsaların alması gereken bir lisans olarak biliniyor. Huobi, Yeni Zelanda’daki kripto para birimi ticaret operasyonlarını büyütmek için ilk adımını atmış oldu.

Yeni Zelanda’daki lisans, Huobi’nin yerel kuruluşu HBGL New Zealand Limited’in Yeni Zelanda’da düzenlenmiş bir döviz bürosu gibi çalışmasına izin verir. FSPR kaydı ayrıca Huobi’nin varlık yönetimi hizmetleri ve OTC ticaret sağlamasına da olanak tanır.

Zhang, konu hakkında şunları söyledi:

“Yeni Zelanda, kripto paraları yasal bir para birimi olarak kabul etmiyor. Ancak düzenleyiciler, kripto para borsalarına, finansal hizmet sağlayıcıları gibi davranıyor.”

Huobi Tayland’daki Operasyonlarını Durdurmak Zorunda Kaldı!

Huobi Tayland, 16 Haziran Perşembe günü bir duyuru gerçekleştirdi. Yapılan açıklamaya göre Huobi, artık Tayland’da resmi bir lisansa sahip değil. Huobi Tayland platformu, 1 Temmuz 2022’de kalıcı olarak kapanacak ve Tayland’da hizmet vermeye durduracak. Borsa, kullanıcılarının sorun yaşamadan varlıklarını geri çekebilmesi için duyuru yaptı.

Borsa platformu, çoğu kullanıcıya bu talihsiz haberi duyururken, bu durumun farkında olmayan çok fazla kullanıcı olduğunu da açıkladı. Huobi, Tayland’da işlem yapan müşterilerine ulaşmaya çalıştığını açıkladı.

Zhang, konu hakkında şunları söyledi:

“Huobi Tayland’ın Huobi Global’in bir parçası olmadığını, daha ziyade Huobi Cloud bölümümüzün bir parçası olarak 2019’da yerel bir ortakla birlikte oluşturulan ayrı bir şirket olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar