Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67209.99
0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3109.45
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.33
0.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.9
-0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto Para Borsası Vauld, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!

Vauld, mevcut piyasa koşullarını sebep göstererek para çekme işlemlerini durduğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsası Vauld, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!

Hindistan’da faaliyet gösteren Singapur merkezli bir kripto para platformu Vauld, mevcut piyasa koşullarını sebep göstererek para çekme işlemlerini durduğunu açıkladı.

Borsanın resmi duyuru sayfasında paylaşılan açıklamaya göre, CEO Darshan Bathija, firmanın platformdaki tüm para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerinin askıya alındığını ve bu durumun için zor bir karar verildiğini söyledi.

728×90 muhabbit - Kripto Para Borsası Vauld, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!300x250 muhabbit - Kripto Para Borsası Vauld, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!

Bathija’ya göre Vauld, değişken bir piyasa ve iş ortaklarının mali zorlukları da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin bir araya gelmesi nedeniyle finansal olarak zorluklarla mücadele ediyor. Bathija, 12 Haziran’dan bu yana platformun, TerraUSD stablecoininin çöküşü, Celsius’un para çekmeyi durdurma kararı ve Three Arrows Capital’in sıkıntılarıyla tetiklenen yaklaşık 198 milyon dolarlık para çekme işlemi ile karşılaştığını belirtti.

Bu amaçla, firma Hindistan ve Singapur’da mali danışmanı olarak Kroll’u ve hukuk danışmanları olarak Cyril Amarchand Mangaldas ve Rajah & Tann Singapore LLP’yi acil olarak göreve getirdi. Böylece yapılabilecek girişimler için hızlı bir aksiyon alınması planlandı.

“Yönetimimiz, Vauld’un paydaşlarının çıkarlarını en iyi şekilde koruyacak, olası yeniden yapılandırma seçenekleri de dahil olmak üzere tüm olası seçenekleri araştırıyor. Bunun yanında mevcut durumu analiz etmek için yeteneklerimizin en iyisiyle mali ve hukuk danışmanlarımızla birlikte çalışmaya tamamen kararlıyız.”

Bathija’ya göre Vauld şu anda potansiyel yatırımcılarla görüşmelerde bulunuyor.

“Singapur mahkemelerine bir moratoryum için başvurmayı planlıyoruz. Yani önerilen yeniden yapılandırma uygulamasını yürütmek ve bize nefes alma alanı sağlamak için ilgili şirketlere karşı herhangi bir davanın başlatılmasının veya devam ettirilmesinin önüne geçmek istiyoruz.”

Bilindiği üzere Vauld, Valar Ventures, Coinbase Ventures ve Pantera Capital gibi yüksek profilli yatırımcılar tarafından destekleniyor. Hatta firmanın bugüne kadar toplam 27.5 milyon $ fon topladığı biliniyor.

Alınan bu karar, Vauld’un 16 Haziran tarihinde piyasa koşullarına rağmen olağan şekilde çalışmaya devam ettiğini açıklamasından yaklaşık bir ay sonra geldi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar