Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66372.33
2.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3237.65
4.77%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.04
6.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575.8
1.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Borsasından Yaklaşık 33,8 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı!

Crypto.com’da yaşanan güvenlik ihlali nedeniyle 483 farklı hesapta bulunan kripto paralar çalındı!

Clock
Paylaş
Kripto Para Borsasından Yaklaşık 33,8 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı!

Crypto.com güvenlik ihlalini tespit ettikten sonra para çekme işlemlerini durdurdu. Singapur merkezli kripto para borsası, yaşanan güvenlik sorunları ile ilgili resmî bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şunlardan bahsedildi:

728×90 muhabbit - Kripto Para Borsasından Yaklaşık 33,8 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı!300x250 muhabbit - Kripto Para Borsasından Yaklaşık 33,8 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı!

Bazı hesaplardan fonlar müşterinin izni olmadan başka hesaplara transfer edilmiş. Çalınan fonlar; 4.836 ETH, 443 BTC ve 66.200 $ değerinde farklı kripto paralardan oluşuyor. Toplam zarar, yaklaşık olarak 33,8 milyon dolar değerinde.

17 Ocak 2022 tarihinde Crypto.com’un risk izleme sistemleri, 2FA kimlik doğrulama kontrolü olmadan transfer işlemlerinin yapıldığını tespit etti.

Kripto para borsası, para çekme işlemlerini durdurdu ve herkesin hesabına yeniden giriş yapmasını istedi. Crypto.com, kullanıcıların 2 faktörlü doğrulamasını yeniden etkinleştirmesi gerektiğini söyledi. Bu sırada kullanıcılar, 14 saat boyunca transfer işlemi yapamadı.

Hesap Koruma Programı

Crypto.com, böyle bir hadisenin tekrar yaşanmaması için transfer işleminden 24 saat önce gönderilecek olan adresin bir listeye kayıt edilmesini gerektiren ek bir koruma katmanı oluşturduklarını söyledi.

Hesap koruma programı kullanan kullanıcılar, bir daha böyle bir sorun yaşadığında 250.000$’a kadarlık fonlarını korumaya almış olacak.

19 Ocak Çarşamba günü Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, konu ile ilgili şunları söyledi:

Bu tarz olaylar, altyapımızı sürekli olarak güçlendirmemizi sağlıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar