Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65968
-1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.21
0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.25
-3.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.7
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Dostu, ABD’li Politikacı: Yapay Zeka, Kripto Para Piyasasını da Canlandıracak!

Francis Suarez’e göre, yapay zeka tam anlamıyla kullanıma geçtiğinde, inanılmaz kullanım durumları ortaya çıkacak.

Clock
Paylaş
Kripto Para Dostu, ABD’li Politikacı: Yapay Zeka, Kripto Para Piyasasını da Canlandıracak!

Resmi maaşını Bitcoin ile alan ilk Amerikalı politikacı olan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kısa süre önce katıldığı bir konferansta, yapay zeka ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Suarez, açıklamasında, yapay zeka alanındaki gelişmelerin, kripto para piyasasındaki kötü günlerin geride kalacağının bir işareti olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Kripto Para Dostu, ABD'li Politikacı: Yapay Zeka, Kripto Para Piyasasını da Canlandıracak!300x250 muhabbit - Kripto Para Dostu, ABD'li Politikacı: Yapay Zeka, Kripto Para Piyasasını da Canlandıracak!

Miami’deki eMerge Americas 2023 konferansında, eski Google CEO’su Eric Schmidt ile yaptığı konuşmada Suarez, yapay zeka için “Bu benim için heyecan verici” ifadelerine yer verdi.

“Yapay zeka tam anlamıyla kullanıma geçtiğinde, inanılmaz kullanım durumları ortaya çıkacak. Bence bu bizim için harika bir fırsat.”

Konferansta benzer açıklamalarda bulunan bir diğer isim de 2001’den 2011’e kadar Google’ın CEO’su olarak görev yapan Schmidt oldu. Schmidt, yapay zeka gelişmesini, dil tabanlı modellerin mevcut patlamasından önceki döneme benzetti.

“Onlarca yıl önce, ben bir yüksek lisans öğrencisiyken, yapay zeka gerçekten önemliydi. Tek sorun, her türlü nedenden ötürü hiçbirinin işe yaramamasıydı. Yaklaşık 2011’de başlayan yeni yapay zeka tekniklerinde bir patlama oldu. Sonra aniden bilgisayarlar insanlardan daha iyi görme yeteneğine sahip oldular. Bu oldukça büyük bir olay. İnsanlardan daha iyi oyun oynamaya başladılar.”

Kripto Para Dostu Suarez

ABD Belediye Başkanları Konferansı’na liderlik eden Cumhuriyetçi Suarez, 2021 yılında, resmi maaşını Bitcoin olarak alan ilk Amerikalı politikacı oldu. O dönem tarihi zirvelerini yaşan Bitcoin 68.000 $ civarlarında yer alıyordu.

Maaşını Bitcoin almanın yanında Suarez, Miami’yi yeni bir teknoloji, finans ve kripto para merkezi olarak konumlandırma konusunda önde gelen politikacılar arasında yer aldı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar