Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64975.88
-0.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3540.04
0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.89
-0.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.2
0.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Ekosistemi Meclis’te! Neler Oluyor?

Kripto para ekosisteminin sesi Meclis’te! Kripto para yasa tasarısı taslağı hakkındaki toplantıda neler konuşuluyor?

Clock
Paylaş
Kripto Para Ekosistemi Meclis’te! Neler Oluyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “kripto para yasa tasarısı” açıklaması sonrasında kamuoyuna bir taslak sızmıştı. Sızdırılan kripto para yasa tasarısı taslağı, kripto para ekosisteminde tartışmalara konu olmuştu.

Kripto para yasa tasarısı taslağını konuşmak üzere sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinde grup konuşması açan ünlü analist Kamile Uyar ve Vuca ekibi, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ı ağırladı. Konuşmanın sonunda Elitaş, kripto para yasa tasarısı taslağını konuşmak üzere kripto para sektöründe önde gelen isimleri Meclis’e çağırdı.

Detaylı bilgi için: Kripto Para Ekosistemi, Yasa Tasarısı İçin Meclise Gidiyor!

Elitaş’ın davetinden sonra kripto para ekosisteminin sesi olmak üzere birçok kesimden görüşleri toplayan Meclis Ekibi bugün (29 Aralık 2021) Meclis’te toplantılara katılacak. Öncelikle teknik grup, saat 10.30’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin Başkanı Dr. Ali Taha KOÇ ile teknik konular hakkında bir görüşme yapacak. Saatler 13.30’u gösterdiğinde ise kripto para ekosisteminin sesi, Meclis’te olacak.

09.35 Güncellemesi

728×90 muhabbit - Kripto Para Ekosistemi Meclis'te! Neler Oluyor?300x250 muhabbit - Kripto Para Ekosistemi Meclis'te! Neler Oluyor?

Kripto Para Ekosistemi Meclis Ekibi Kimlerden Oluşuyor?

Kripto para ekosisteminden Meclis’e gideceğini bildiren isimler:

14.10 Güncellemesi

Kripto para ekosisteminin sesleri, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bir araya geldi. 13.30’da başlayan görüşmeden bir kare paylaşıldı.

FHxUO7xXwAIVf Y?format=jpg&name=large - Kripto Para Ekosistemi Meclis'te! Neler Oluyor?

14.20 Güncellemesi

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden görüşmeden kareler paylaştı. Elitaş, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın yanı sıra Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri ile birlikte kripto para ekosisteminin seslerini dinlediklerini ifade etti.

14.40 Güncellemesi

Görüşmede olan isimler:

Görüşme sırasında bir “danışmanın” kripto para sektörü ile ülkeden dolar çıkarıldığını ifade ettiği bildirildi. Yurt dışına dolar çıkartılmasını engellemek amacıyla da sert önlemler alınması gerektiğini ifade ettiği bildiriliyor.

15.37 Güncellemesi

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. İleri, Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptıkları görüşmeden bahsetti. Görüşmede Kripto Para Plaftormu’yla önümüzdeki süreçte atacakları adımlar ve beklentiler üzerine konuştuklarını ifade etti.

16.50 Güncellemesi

Kripto para ekosisteminin sesleri, Kripto Para Platformu’nun AK Parti yetkilileri ile yaptıkları görüşmeden sonra, CHP, MHP ve İyi Parti’nin üst düzey yetkilileri ile de görüştüğü bildirildi. İlk izlenim olarak kripto varlıklar hakkındaki yasa tasarısının taslağı ile gerekli farkındalığın yaratıldığı, Platform tarafından ifade edildi. Blockchain İnisiyatif olarak bir rapor hazırlanması ve üst düzey yetkililere sunulması kararlaştırıldı.

Toplantıların 18.00’a kadar sürmesi bekleniyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Gelişmeler geldikçe güncellenecektir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar