Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66659.99
4.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3487.5
2.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.14
4.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.9
3.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Ekosisteminin Ünlü İsimlerini Mezun Eden Üniversite, Yeni Bir Girişim Başlatıyor!

Üniversite tarafından başlatılan yeni girişimin destekçileri ise kripto para ekosistemi içinde bulunanların yakından tanıyacağı isimlerden oluşuyor.

Clock
Paylaş
Kripto Para Ekosisteminin Ünlü İsimlerini Mezun Eden Üniversite, Yeni Bir Girişim Başlatıyor!

ABD’nin prestijli üniversiteleri arasında yer alan Princeton Üniversitesi, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla toplumsal gücün merkeziyetsizliğini incelemek için yeni bir girişim başlatıyor.

728×90 muhabbit - Kripto Para Ekosisteminin Ünlü İsimlerini Mezun Eden Üniversite, Yeni Bir Girişim Başlatıyor!300x250 muhabbit - Kripto Para Ekosisteminin Ünlü İsimlerini Mezun Eden Üniversite, Yeni Bir Girişim Başlatıyor!

Üniversite tarafından başlatılan bu yeni girişimin destekçileri ise kripto para ekosistemi içinde bulunanların yakından tanıyacağı isimlerden oluşuyor. Bu isimleri arasında, Fortress Investment Group’un Baş ve Eş Genel Müdürü Peter Briger Jr., Ethereum’un Kurucu Ortağı ve ConsenSys’in CEO’su Joseph Lubin, Pantera Capital Kurucusu ve CEO’su Daniel Morehead ve Galaxy Investment Partners’ın CEO’su Michael Novogratz yer alıyor.

İşte bu dev isimlerden oluşan dört Princeton mezunu, blok zinciri ve gücün merkeziyetsizliği üzerine yeni bir araştırma projesini finanse etmek için 20 milyon dolar bağış yaptı.

Girişim, geçmişte matbaa ve internet gibi diğer teknolojilerin yaptığı gibi, modern teknolojinin, özellikle de blok zincirinin sosyal normlara nasıl müdahale edebileceğini ve değiştirebileceğini incelemek için tasarlandı. Üniversite tarafından yayınlanan bir videoda, kripto para birimi ve blok zinciri ile ilgili “fırsatları ve zorlukları anlamada çok erken bir aşamada olunduğu belirtiliyor.

princeton university 03 - Kripto Para Ekosisteminin Ünlü İsimlerini Mezun Eden Üniversite, Yeni Bir Girişim Başlatıyor!

Girişim, blok zinciri ve diğer teknolojilerin potansiyel faydalarını, tuzaklarını ve toplumsal güç merkezlerini bozma potansiyellerini anlamak için disiplinler arası bilim insanlarını bir araya getirecek.

Blok Zinciri Teknolojisi Birçok Alanda Kolaylık Sağlayacak

Üniversite, merkeziyetsizliğe odaklanmanın üç çalışma alanında büyümeyi teşvik edeceğine inanıyor. Üniversiteden yapılan resmi bir gönderi, bunun blok zinciri ve ilgili teknolojilerin ardındaki temel mühendisliği anlamalarına yardımcı olacağını belirtiyor. Bunun yanında, finans, oylama, haberler ve benzer işlerde blok zincirinin yeni kullanımlarının keşfedilmesine ve bu tür teknolojilerin topluma olumlu etkilerinin belirlemesine yardımcı olacağı belirtiliyor. 

Princeton’dan yapılan açıklamaya göre, bu teknolojilerin toplumsal etkilerine de bakılacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Andrea Goldsmith, şu ifadelere yer verdi:

“Teknoloji hızla ilerliyor, bu nedenle bu platformları inşa eden mühendislerle çok çeşitli uzmanları bir araya getirmek öğrenciler ve toplum için kritik önem taşıyor.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar