Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69070.84
0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3755
0.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.67
-1.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.6
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Madencilik Devi Argo Blockchain Yeni Yatırımını Açıkladı!

Argo Blockchain, Kanada’da 20 megawatt’lık iki adet veri merkezi aldı.

Clock
Paylaş
Kripto Para Madencilik Devi  Argo Blockchain Yeni Yatırımını Açıkladı!

Londra Borsası’nda listelenen bir kripto para madenciliği şirketi olan Argo Blockchain, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencilik faaliyetini genişletiyor. 

728×90 muhabbit - Kripto Para Madencilik Devi  Argo Blockchain Yeni Yatırımını Açıkladı!300x250 muhabbit - Kripto Para Madencilik Devi  Argo Blockchain Yeni Yatırımını Açıkladı!

13 Mayıs 2021 tarihinde yapılan bir açıklamaya göre şirket, 20 megawatt‘lık yeni bir BTC madencilik tesisi kurmak için Kanada’nın Quebec kentinde iki veri merkezi satın aldığını duyurdu. Yeni girişim, Mart ayı sonunda başlatılan “Terra Havuzu” yeşil madencilik havuzu girişiminin bir uzantısı olacak şekilde çoğunlukla hidroelektrik enerjiyi kullanacak.

Argo CEO’su Peter Wall yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Argo’nun Kanada’daki veri merkezlerini satın alması, madencilik üretimimiz ve madencilik maliyet tabanımız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaya çalışırken aynı zamanda uzun vadeli büyüme için sağlam temeller attığımız anlamına geliyor.”

Hatırlanacağı üzere dev madencilik şirketi Argo,10 Şubat tarihinde, şirketin 2021 yılının ilk çeyreğinin sonunda madencilik kapasitesini % 204 oranında artırma girişiminde bulunacağını bildirmişti. Şirket bu kapsamda 200 MW‘lık bir kripto para madencilik tesisi inşa etmek için Teksas’ta 17,5 milyon dolar değerinde 320 dönümlük arazi satın aldığını açıklamıştı. 

Argo Blockchain’in tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki aylarda madencilik faaliyetlerini artırmak için çalışmalara devam edileceği de belirtildi.

Son zamanlarda birçok şirket madencilik kapasitesini artırmak istediği için, BTC madencilik endüstrisi oldukça rekabetçi hale geldi.  Son olarak Bitfarms ve tescilli bir madencilik birimi kuracağını duyuran Galaxy Digital dahil olmak üzere birçok büyük şirket madencilik faaliyetlerine başlayacaklarını bildirdi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar