Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69056.42
0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3752.04
-0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.67
-1.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.8
0.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Piyasasından Genel Haberler!

11 Temmuz 2022 haftasında piyasada ilgi çeken haberler

Clock
Paylaş
Kripto Para Piyasasından Genel Haberler!

Zor zaman geçiren kripto para piyasasında, iflaslardan yeni startuplara kadar birçok olay olmaya devam ediyor. Bu haberlerden bazılarını sizin için derledik.

3AC Kurucuları Hiçbir Yerde Bulunamıyor!

Bir zamanlar sektörün en tanınmış yatırım fonlarından biri olan Three Arrows Capital (3AC), zor günler yaşamaya devam ediyor.

728×90 muhabbit - Kripto Para Piyasasından Genel Haberler!300x250 muhabbit - Kripto Para Piyasasından Genel Haberler!

İddialara göre 3AC kurucuları kendi fonlarını yükselttikten sonra büyük kripto para kışında şirketin batmasına izin verdiler.

Crypto Biz’in paylaştığı haberlere göre, 3AC Kurucuları Kyle Davies ve Su Zhu bir süredir düşük bir profil sergileyerek izlerini kaybettirdi. Three Arrows Capital‘in mahkemesi devam ederken Amerika Birleşik Devletleri İflas Hakimi Martin Glenn, temmuz ayının 3. haftasında şu açıklamalarda bulundu:

“Kyle Davies ve Su Zhu’nun nerede olduğunu bilmiyor olabiliriz. Ancak bu tasfiye memurlarının iflas eden Three Arrows Capital’in kurucularına mahkeme celbi vermesini engellemez. Görünüyor ki Zhu ve Davies memurlar ile beraber çalışmıyor.”

Su Zhu ise 1 ay süren sessizliğini bozdu ve Twitter üzerinden bir tweet attı. Zhu tweetinde kandırıldıklarını iddia etti.

Grayscale’in Bitcoin ETF davası 2 yıl sürebilir

Grayscale yakın zamanda GBTC ürününün Bitcoin ETF’si olması için başvuruda bulunmuştu. Ancak SEC; bu başvuruyu, manipüle edilebileceği ihtimalinden dolayı reddetmişti. Bunun üzerine Grayscale, SEC’e dava açtı. Ancak Grayscale’in Baş Hukuk Sorumlusu Craig Salm, davanın sonuca varmasının 2 yıl sürebileceğini açıkladı. Ancak bu sürede SEC’in isterse aldığı kararı değiştirerek GBTC ürününün Bitcoin ETF’si olmasına izin verebileceğini de belirtti.

Multicoin Capital yeni startup projeleri için fon hazırladığını duyurdu

Kripto para sektörü yavaşlamış olsa da büyük şirketler yatırımlarına devam ediyor. Tanınmış yatırımcı Multicoin Capital, 11 Temmuz 2022 haftasında yeni kripto para projeleri ve startup projeleri için 430 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu. Şirketin “Venture Fund III” adını verdiğini projede yeni şirketlere 500.000 ila 25 milyon dolar arasında yatırım yapılacak. Şirket; yatırımların, merkezi olmayan özerk kuruluşlar, yaratıcı ekonomi ve tüketiciye dönük ürünler üzerine yoğunlaşacağını açıkladı.

2022 yılı kripto para için zor geçiyor olsa da kripto paralar için en büyük yatırımların olduğu yıl olacak gibi gözüküyor.

Playboy, Sandbox evrenindeki ilk “MetaMansion”u açtı

İkonik yaşam tarzı markası Playboy daha önce metaverse’e gireceğini açıklamıştı. 11 Temmuz 2022 tarihinde Sandbox’un Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile Playboy’un ilk “MetaMansion”u açıldı.

Sanal mülkü ziyaret etmeye karar verirseniz, bir dizi oyun ve sosyal etkinliğe katılabilir ve muhtemelen gelecekte NFT’ler toplayabilirsiniz. MetaMansion, Playboy’un 11.953 tokenize tavşan avatarından oluşan Rabbitar NFT projesine dayanıyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar