Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65032
-0.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3543.21
0.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.91
0.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.9
0.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Para Şirketleri, 2021 Yılında Aldıkları Yatırımlar İle İhya Oldu!

Kripto para alanına odaklanan 1.700’den fazla risk sermayesi anlaşması ile rekor seviyelere ulaşıldı.

Clock
Paylaş
Kripto Para Şirketleri, 2021 Yılında Aldıkları Yatırımlar İle İhya Oldu!

2021 yılı kripto para ekosistemi için verimli geçmeye devam ediyor.

Gelişen teknoloji ve ekonomik sistem içerisinde kendine yer edinen kripto para sektörü dev şirketlerin de ilgisini çekmeye ve bu alana yapılan yatırımlar artmaya başladı. Bu kapsamda kripto para alanına odaklanan 1.700′den fazla risk sermayesi anlaşması gerçekleşti. Bunun yanında bu kripto paralar ile ilgili olarak çıkan ve başlangıç aşamasında olan şirketler, geliştirmiş oldukları projeleri ve protokoller için yaklaşık olarak 25.1 milyar dolarlık finansman sağladı.

728×90 muhabbit - Kripto Para Şirketleri, 2021 Yılında Aldıkları Yatırımlar İle İhya Oldu!300x250 muhabbit - Kripto Para Şirketleri, 2021 Yılında Aldıkları Yatırımlar İle İhya Oldu!

Elde edilen rakamlar 2020 yılı ile karşılaştırıldığında, anlaşma sayısı bakımından 2021 yılı içinde önemli bir artış yaşadı. 2021 yılı toplam fonlama açısından, geçen yıla oranla %719’luk bir artışı yaşanmış durumda.

Kriptopara 1200x532 - Kripto Para Şirketleri, 2021 Yılında Aldıkları Yatırımlar İle İhya Oldu!

Konu ile ilgili olarak araştırma yapan The Block’un verilerine göre, çok sayıda kripto para şirketi aldıkları yatırımlar ile birlikte 1 milyar doların üzerinde değerleme elde etti. 2021 yılında bu seviyelere ulaşan yaklaşık 65 şirketin bulunduğu belirtiliyor. Genel anlamda son iki yıl değerlendirildiğinde ise elde edilen bu büyümenin, %491’lik bir orana ulaştığı görülmektedir.

Son olarak 1 milyar doların üzerinde değerleme elde eden şirketler arasında önde gelen kripto para borsası FTX, Alchemy, TaxBit ve Dune Analytics gibi sektörün lider şirketleri yer alıyor. Bunun yanında Binance ve ABD merkezli birçok şirketin de milyarlarca dolarlık değerlemelere yükseldiği söyleniyor.

Dünya genelinde yaşanan ekonomik çalkantılar ve finansal sıkıntılar nedeniyle yatırımcılar kripto para alanına akın etmeye devam ediyor. Elde edilen tüm bu veriler bu tezi güçlendirirken, bu gelişmenin daha da devam edeceği görülüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar