Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67671.45
1.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3122.34
1.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.72
3.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.8
0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Kripto Para Şirketleri İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor!

Borsalar mevcut piyasa koşullarını sebep göstererek işten çıkarmalara devam ediyor.

Clock
Paylaş
Kripto Para Şirketleri İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor!

Avusturyalı kripto para ve hisse senedi alım satım platformu Bitpanda, hâlihazırdaki ayı piyasasının ortasında “finansal olarak sağlıklı bir şekilde kurtulmayı” amaçladığı için toplu işten çıkarmalara başladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Kripto Para Şirketleri İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Kripto Para Şirketleri İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor!

Şirket böylece işten çıkarmalara başlayan diğer önde gelen şirketlerin arasına katılmış oldu.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, TerraUSD Classic (USTC) ve Abracadabra’nın Magic Internet Money (MIM) gibi platformların zarar verici boyutta piyasayı etkilemesi ekosisteme oldukça zarar verdi.

Bu gibi olaylar nedeniyle piyasa dinamiklerinin değişmesi de bazı borsaları derinden etkiledi. Bu durumdan etkilendiğini belirten Bitpanda da çalışan sayısını yaklaşık 730 kişiye düşürme gibi “zor bir karar” aldıklarını açıkladı.

Bitpanda için çalışmayı bırakması istenen çalışanların tam sayısı açıklanmazken, LinkedIn’den gelen veriler, şirketin yaklaşık 277 tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanı işten çıkarma sürecinde olduğunu gösteriyor.

“İleriye giden yol” adlı duyuruda Bitpanda, belirsiz piyasa koşullarında sağlam bir şekilde iyi sermayeye sahip olma ihtiyacını vurgulayarak çalışanların sayısını azaltma hareketine katıldığını belirtiyor.

“Zor ama gerekli bir karar ve yeni organizasyonel tasarımın şirket olarak daha odaklı, etkili ve güçlü olmamıza yardımcı olacağından eminiz.”

Şirket, eski çalışanlarına aynı zamanda psikolojik destek, referanslar ve bir çalışan yardım programı (EAP) içeren destek paketleri de sunuyor. Kripto para piyasasının mevcut koşulları nedeniyle büyüme aşaması hakkında açıklama yapan Bitpanda, yeni katılanları başarılı bir şekilde dahil etmek için iç süreçler ve altyapı ile ilgili sorunları ortaya çıkardı:

“Daha fazla insanın katılmasının bizi daha etkili kılmadığı, bunun yerine, özellikle bu yeni pazar gerçekliğinde koordinasyon giderleri yarattığı bir noktaya ulaştık. Şimdi geriye dönüp baktığımızda işe alım hızımızın sürdürülebilir olmadığını görüyoruz. O bir hataydı.”

Borsalar İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, kısa süre önce yaptığı açıklamada, mevcut piyasa koşulları ve kripto para piyasasındaki çöküş nedeniyle, kabul edilen bazı iş tekliflerini iptal edeceğini duyurdu. Böylece borsa, işe yeni başlayacak adayların, işe alım süreçlerinin şimdilik bekletileceğini ve mevcut duraklamayı uzatacağını açıkladı.

cripto3 1 - Kripto Para Şirketleri İşçi Çıkarmaya Devam Ediyor!

Coinbase tarafından açıklanan işe alım süreci ile ilgili açıklama aslında, yalnız bu borsaya ait bir durum değil. Kısa süre önce açıklama yapan, Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para borsası Gemini, iş gücünü yaklaşık %10 oranında azalttığını açıkladı.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar