Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66330.66
-0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3212.23
0.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.57
-2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.5
1.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kripto Paralar ve Blok Zinciri Çocuklar İçin Güvenli mi?

18 yaş altı gençler için kripto para güvenli mi?

Clock
Paylaş
Kripto Paralar ve Blok Zinciri Çocuklar İçin Güvenli mi?

Kripto para, tüm dünyada yayılmaya devam ederken genç nesillerin de dikkatini çekiyor. Hatta 18 yaşın altındaki bazı çocukların, 18 yaşından büyük bireylerin kimliklerini kullanarak işlem yaptıkları bildiriliyor.

Crypto.com’un yakın zamanda yaptığı bir araştırmada, 2022 yılının sonuna kadar dünya genelinde 1 milyar kişinin kripto para kullanacağı tahmin ediliyor. Yapılan araştırmalarda bu kişilerin yaş aralığının 26-41 arasında olacağı da belirtiliyor. Ayrıca 2021 yılında yapılan araştırmalarda kripto paraya sahip kişilerin %94’ünün 18-40 yaş aralığında olduğu ortaya çıkmıştı.

728×90 muhabbit - Kripto Paralar ve Blok Zinciri Çocuklar İçin Güvenli mi?300x250 muhabbit - Kripto Paralar ve Blok Zinciri Çocuklar İçin Güvenli mi?

Kripto para kullanıcı sayısı sürekli artış gösterdikçe, 18 yaş altı kişilerin de dikkatini çekmeye başlıyor. Sosyal medyada,18 yaş altındaki birçok çocuğun kripto paralara sahip olduğunu görüyoruz. Bu da akranlarının ilgisini çekiyor ve 18 yaş altının dijital varlıklar ile işlem yapmak istemesine sebep oluyor.

Çocukları kripto paradan uzak mı tutmalıyız?

Gençlerin ve çocukların kripto paraya yönelmesi UNICEF’in de ilgisini çekmiş durumda. UNICEF, ‘2022’de Çocuklar için Beklentiler’ adlı bir rapor yayımladı. Bu raporda günümüzde moda olan trendlerin çocukların üzerine etkisi araştırılmış. Ayrıca kripto para birimlerinin benimsenmesi de rapora eklenmiş.

UNICEF’in Küresel Anlayış ve Politika Ofisi’nden Politika Uzmanı Melvin Breton Guerrero’nun hazırladığı raporun büyük kısmı, gelişen kripto para endüstrisi hakkında.

Guerrero raporda kripto paralar hakkında şunları söyledi:

Çocukların farklı araçlar kullanarak kripto paralara adım atarak kendilerine zarar vermelerini engellemeliyiz. Ayrıca 18 yaş altındaki çocukları blok zinciri uygulamalarının ve kripto paraların hayatımızın bir parçası olarak kullanıldığı bir geleceğe hazırlamamız gerekiyor.

kripto paralar muhabbit 937x600 - Kripto Paralar ve Blok Zinciri Çocuklar İçin Güvenli mi?

Çocuklar için kripto para

Dünya genelinde birçok borsa KYC (müşterini tanı) kullanıyor olsa da bazı küçük borsalar hala kimlik bilgisi sormuyor. Yaş sınırı olmayan borsalarda 18 yaş altı kişiler cüzdan açıp yatırım yapabiliyorlar.

Amerika’nın en büyük borsası Coinbase’de 2017 yılı Temmuz ayına kadar yaş sınırı 13’tü. Bu tarihe kadar borsa 13 yaşından büyükler için işlem yapmaya izin veriyordu.

Amerika merkezli bir başka borsa olan Gemini, 25 Ocak 2022 yılında çocuklara özgü yeni hesabını duyurdu. EarlyBird ismindeki yeni servis ile çocuklar aileleri gözetiminde finansal yatırım yapabilir.

Gemini Kripto Borsa Muhabbit - Kripto Paralar ve Blok Zinciri Çocuklar İçin Güvenli mi?

EarlyBird’ün kurucu ortağı Caleb Frankel sistemde ailelerin çocukların dijital varlıklar yatırımlarına erişim sağlamalarını olanak veriyor. Frankel konu hakkında şunları söyledi:

Her hesap 18 yaş üstü bir aile üyesi veya vasi tarafından destekleniyor. Kripto paraların yeni nesil portföy olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayı ailelerin ve yeni nesillerin dijital varlık pazarında eğitilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar